• لینک کوتاه
 • کد خبر: 333967

  شهر لس‌آنجلس در آمریکا شاهد حادترین بحران بی‌خانمانی در این کشور است و بطور پیوسته بر تعداد بی‌خانمان‌ها افزوده می‌شود.

  به گزارش پارس به نقل از باشگاه خبرنگارانبحران چند دهه‌ای بی‌خانمانی در شهر لس آنجلس در ایالت کالیفرنیا در آمریکا در سالهای اخیر حادتر شده است بطوریکه حلبی آبادها در محله‌های مختلف شهر ریشه دوانده‌اند.

   
  مقامات منتخب شهری حل حادترین بحران بی‌خانمانی کشور را از جمله اولویت‌هایشان اعلام کرده‌اند اما بودجه کمتری را در مقایسه با سایر هزینه ها به تامین مسکن و خدمات مرتبط اختصاص داده‌اند. این درحالی است که شورای شهر لس آنجلس روز پنجشنبه با فهرست وسیع‌تری مشتمل بر بیست و شش هزار مرد،‌ زن و کودک بی خانمان مواجه شد که نیاز مبرم به سرپناه دارند. طبق برآورد تحلیلگران ارشد بودجه شهری، این امر مستلزم بودجه‌ای حداقل بالغ بر یک میلیارد و هشتصد و پنجاه میلیون دلار طی ده سال آینده است. بودجه اختصاص یافته برای تامین مسکن در لس آنجلس در سال مالی کنونی حدود سی میلیون دلار است.
   
  مقامات شهری دهها گزینه برای تامین بودجه لازم جهت اجرای طرح های تامین مسکن پیشنهاد داده‌اند که استفاده از حق الزحمه معاملات املاک، اوراق بهادار  و افزایش مالیاتها را در بر می‌گیرد. با این‌حال مقامات شهری به کرات با انتقادهای شدید به علت گسترش چادرهای بی خانمان‌ها در نقاط مختلف شهر مواجه بوده‌اند و  برای اجرای طرح‌های درازمدت جهت مهار بحران بی خانمانی عملا باید به کمک‌های مالی ایالتی یا فدرال متکی باشند.
   
  بخشی از بی‌خانمان ها را افرادی تشکیل می دهند که بتازگی منزل مسکونی شان را از دست داده‌اند. بخشی دیگر بی خانمان های مزمن‌اند که برای مدت زمان طولانی آواره خیابان‌ها بوده‌اند و گروهی از بی خانمان‌ها درواقع  افرادی‌اند که از نهادهای شهری از قبیل زندانها و بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند و محلی برای سکونت ندارند.
   
  پاییز گذشته، شورای شهر لس آنجلس مجبور به اتخاذ یک سری اقدامات اضطراری بویژه در مورد افرادی شد که در نواحی مستعد سیل از جمله اطراف رودخانه ها چادر زده بودند. با اینحال به گفته سخنگوی اداره خدمات رسانی به بی خانمان ها در لس آنجلس، هنوز هفتصد فرد بی خانمان در نواحی پرخطر اطراف رودخانه لس آنجلس به سر می برند که در معرض طوفانهای شدید نیز قرار دارد.

   

   

  بودجه خدمات رسانی دلار شورای شهر مسکن
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها