• لینک کوتاه
 • کد خبر: 333850

  ارتش آمریکا در حالی ۵۰۰ نیروی نظامی جدید و تازه نفس به افغانستان اعزام خواهد کرد که دایره نفوذ طالبان در سراسر این کشور گسترش و درگیری‌ها در هلمند افزایش یافته است.

  به گزارش پارس به نقل ازتسنیمارتش آمریکا 500 نیروی نظامی جدید را از پایگاه نظامی «فورت درام» در نیویورک این کشور به پایگاه نظامی «بگرام» در افغانستان اعزام می‌کند.

  هرچند که مقامات نظامی آمریکا اظهار داشتند که این نیروها در ماموریت آموزشی، مشاوره‌ و پشتیبانی نیروهای افغان مشارکت خواهند کرد، اما نظامیان آمریکایی پس از اعلام پایان ماموریت نظامی توسط اوباما چندین بار در عملیات‌های نظامی در افغانستان بصورت مستقیم شرکت کرده‌اند.

  همچنین آمریکا در تازه‌ترین اقدام خود یک تیم عملیات ویژه را به ولایت هلمند در جنوب افغانستان اعزام کرده است.

  منابع نزدیک به طالبان افغانستان گفتند که هفته گذشته نیروهای آمریکایی و ارتش ملی افغانستان در ولایت هلمند عملیات مشترکی را آغاز کرده بودند و قصد داشتند تا در مسیر طالبان در منطقه «سیفون» شهرستان «مارجه» ولایت هلمند کمین بزنند.

  گفته می‌شود این عملیات پس از مدتی آشکار شده و افراد طالبان توانسته‌اند کمین نیروهای آمریکایی را هدف قرار دهند.

  پس از هدف قرار گرفتن این کمین 2 بالگرد نیروهای خارجی با کمک به منطقه اعزام شدند که ابتدا یک بالگرد هدف راکت‌های افراد طالبان قرار گرفته و سقوط می‌کند.

  منابع محلی می‌گویند در این حادثه 16 سرنشین این بالگرد که شامل نیروهای آمریکایی بوده است کشته شده‌اند.

  دومین بالگرد نظامی آمریکایی پس از هدف قرار گرفتن بر زمین نشسته بود اما  10 تا 12 سرنشین آمریکایی این بالگرد در محاصره طالبان قرار گرفته بودند.

  انگلیس نیز تیم عملیات ویژه‌ای را به این ولایت اعزام کرده است.

   

   

  افغانستان انگلیس اوباما طالبان نیویورک
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها