• لینک کوتاه
 • کد خبر: 331528

  رییس جمهور ترکیه در سخنرانی امروز خود ایران و روسیه را متهم به تشدید تنش سوریه کرد.

  به گزارش پارس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رئیس جمهور ترکیه مدعی شد سیاست های ایران و روسیه تنها عامل درگیری ها در سوریه است.  

   

  رجب طیب اردوغان امروز در سخنانی در استانبول مدعی شد:« اگر روسیه به دولت سوریه به دیده دستاویزی برای اعمال قدرت خود در دریای مدیترانه نگاه نمی‌کرد و اگر ایران بدنبال سیاست‌های فرقه گرایانه خود در سوریه نبود ما امروز شاهد وضعیت کنونی در این کشور نبودیم.»

   

  اردوغان گفت:«ما خونسردی خود را حفظ خواهیم کرد، اما نمی‌توانیم شاهد زجر کشیدن برداران خود در سوریه باشیم.»

   

  اردوغان با اشاره به عملیات نظامی روسیه درخاک سوریه و اینکه این عملیات به درخواست دمشق صورت می‌گیرد، گفت:«شما مجبور نبودید این درخواست دولت سوریه را قبول کنید، دولتی که 400 هزار نفر را کشته است.»

   

  این ادعاهای بی اساس درباره ایران در حالی مطرح  می‌شود که شواهد و مدارکی مستدلی مبنی بر استفاده از خاک ترکیه از سوی تروریست های داعش برای ورود به سوریه وجود دارد و برخی از نهادهای طرفدار حقوق بشر خواستار جلوگیری از این امر توسط ترکیه شده اند.

   

  ترکیه همچنین در کنار برخی از کشورهای عربی منطقه مانند عربستان، قطر از تامین کنندگان سلاح برای گروه‌های تروریستی مخالف دولت سوریه طی 4 سال گذشته بوده است. 
  ایران ایران و روسیه ترکیه سوریه قطر
  • ناشناس
   پاسخ

   آقای اردوغان با توجه به ادعای شما باید پرسید . سوال ؟ برای کاهش درد و آلام مردم سوریه چی کار کردید؟ جز اینکه یک طرف را تجهیز و بر طبل جنگ در این کشور بیشتر نواختید؟ اگر واقعا به دنبال حل موضوع هستید وبودید بدنبال تشویق طرفین به حل بودید نه تجهیز یکی از طرفین درگیری.
   جالب اینکه با گستاخی طلبکار و به جای اینکه پاسخگو باشد؟
   حمله بهترین حربه

  • ناشناس
   پاسخ

   آقای اردوغان
   تقریبا" مردم دنیا می دانند در جهان چه خبر است و ایران و روس و ... چه میکنند و ترکیه چه میکند ...!
   احتیاجی به قیل و قال نیست ... همه دیدند و می بینند که شما به طمع پول و موقعیت و ... رفتید زیر پرچم امریکا و اسرائیل و عربستان ، و از پیاده نظام و سیاهی لشکر جنایت پیشه این قدرتهای استکباری (یعنی از تروریست های موسوم به داعش) همه جانبه حمایت میکنید ...! چرا ؟
   مگر نمی دانید این تروریست ها برای نسل کشی مسلمانان آموزش دیده و پرورش یافته اند؟
   مگر شما مدعی نیستید که مسلمانید ؟ مگر تروریست ها غیر از قتل و غارت و جنایت چه میکنند؟
   چه خدمتی به مسلمانان و به انسانها و به انسانیت میکنند که شما آنان را یاری میکنید؟
   حتی اگر مسلمان هم نباشید ، بپاس حرمت انسانها ، نباید از این جرثومه های فساد حمایت کنید - حالا هم دیر نشده - یعنی خدا کنه دیر نشده باشه ...!!!!

  • مسلمان
   پاسخ

   این از بی عرضه‌گی مسئولان ماست که این سگ کثیف حار اینقدر واق واق می‌کنه، یه نگاه به پوتین بندازید که آخر هر چی مرده، به خاطر یه خلبان دمار از روزگار ترکیه درآورده و هر روز اقداماتشو بر علیه ترکیه بیشتر می‌کنه و ما چیکار کردیم ؟ چند هزار حاجی ایرانی رو می‌کشن و مسئولان محترم می‌فرمایند عربستان باید پاسخگو باشد ؟؟؟!!!!! همین و همین و دیگر هیچ
   حالا انتظار دارین ترکیه پر رو نشه و واق واق نکنه ؟؟؟؟؟ !!!!!

  • ناشناس
   پاسخ

   امیدوارم یه روز داعش سر همین اردوغان خر صفت را ببره و بذاره جلوی سگ . مرتیکه جاه طلب ، فکر کردی کی هستی ؟ از مادر زاده نشده اونی که بخواد به ایران توهین کنه . ما سالهاست که خواب و خوراک از آمریکا و اسرائیل گرفتیم . تو که دیگه عددی نیستی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها