• لینک کوتاه
 • کد خبر: 331177

  وزیر اطلاع رسانی سوریه با انتقاد از وزرای خارجه عربستان و قطر، سخنان آنان را از نظر مردم، تمسخرآمیز توصیف کرد.

  به گزارش پارس به نقل از شبکه العالم، وزیر اطلاع رسانی سوریه، اظهارات وزیر امور خارجه قطر را بیانگر پافشاری این امیر نشین بر حمایت از تروریسم دانست و تأکید کرد، سخنرانی های "خالد عطیه" و "عادل جبیر" وزیر خارجه عربستان مانند "تئاتر سایه‌ها" برای مردم تمسخر آمیز است.

   
  "عمران زعبی" در واکنش به اظهارات "خالد عطیه" وزیر امور خارجه قطر گفت: اگر عطیه دلیل اقدام برخی افراد از درگیری مسلحانه با دولت سوریه را نمی‌فهمد، باید از سران خود در اطلاعات کشورش و سران آنها در غرب بخواهد تا به او توضیح دهند که مشکل آنها با سوریه اصول ثابت ملی و میهن‌پرستانه این کشور است، و اینکه سوریه هیچگاه مانند یک امیرنشین تابع و مأمور آنها نبوده است.
   
  خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از زعبی نوشت: آشکار است که دفاع عطیه قطری از تروریسم، فقط بیانگر دست داشتن این امیر نشین در تروریسم بین الملل نیست، بلکه حاکی از پافشاری قطر بر ادامه حمایت از تروریسم با وجود قطعنامه‌های بین المللی و به ویژه قطعنامه 2253 است، که اخیرا صادر شده است.
   
  زعبی تأکید کرد: عطیه، قطر و سرانش در عربستان سعودی و ترکیه باید به خاطر اوضاع سوریه بازخواست شوند.
   
  وزیر اطلاع رسانی سوریه خاطرنشان کرد: عطیه و عادل جبیر، وزیر خارجه نظام آل‌سعود، در سخنرانی‌های خود مانند تئاتر سایه‌ها عمل می‌کنند. مردم آنها را تمسخر می‌کنند و می‌گویند که کدامیک احمق‌تر هستند.
  ترکیه سوریه عربستان قطر وزیر خارجه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها