• لینک کوتاه
 • کد خبر: 324490

  رئیس جمهور آمریکا در واکنش به ادامه تیراندازی‌ها در این کشور، خواستار اقدامی جدی برای جلوگیری از دسترسی مجرمان به اسلحه شد.

  به گزارش پارس به نقل از پرس تی وی، رئیس جمهور آمریکا در واکنش به تیراندازی مرگبار در ایالت کلرادو خواستار اقدامی جدی برای جلوگیری از دسترسی مجرمان به اسلحه شد. 

   

  باراک اوباما روز شنبه و پس از حادثۀ تیراندازی روز جمعه در شهر کلرادو اسپرینگ که به کشته شدن 3 نفر و مجروح شدن 9 نفر انجامید، گفت که آمریکا باید «کاری انجام دهد» تا شرایط حمل اسلحه برای مجرمین سخت‌تر شود.

   

  وی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما باید درباره دسترسی آسان به سلاح‌های جنگی در خیابان‌های کشور برای افرادی که حق استفاده از آن را ندارند، کاری انجام دهیم. دیگر بس است.»

   

  وی افزود: «این عادی نیست. ما نمی توانیم اجازه بدهیم چنین چیزی (حمل اسلحه) عادی شود.»

   

  رئیس جمهور آمریکا بارها خواستار سختگیرانه تر شدن قوانین حمل سلاح در در این کشور شده است.

   

  اوباما گفت انگیزه‌های فرد مهاجم هنوز مشخص نیست؛ اما این حادثه گواهی بر این مساله است که قوانین حمل اسلحه باید اصلاح شود. 

   

  یک فرد مسلح روز جمعه وارد یک مرکز سقط جنین در کلرادو شد و اقدام به تیراندازی کرد. پلیس این فرد مسلح را پنج ساعت پس از وقوع حادثه دستگیر کرد. 

   

  پلیس آمریکا بعدازظهر امروز عامل این حادثۀ تیراندازی را معرفی کرد. این فرد مسلح رابرت ال. دییِر نام دارد و 57 ساله است.

   

  کاترین باکلی از پلیس کلرادو اسپرینگ گفت یکی از کشته‌شدگان یک نیروی پلیس بوده و دو نفر دیگر شهروند بودند.

   

  بر اساس آمار در سال جاری میلادی بیش از 47 هزار و 500 حادثۀ تیراندازی در سراسر آمریکا رخ داده است که در پی این حوادث تا‎کنون نزدیک به 12 هزار نفر از جمله 635 کودک و نزدیک به 2 هزار و 400 نوجوان جان باخته‌اند.

  اوباما باراک اوباما پرس تی وی تیراندازی سقط جنین
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها