• لینک کوتاه
 • کد خبر: 322799

  نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آتی آمریکا، خواستار تشکیل یک سازمان نظامی با حضور اعضای ناتو، روسیه و کشورهای عضو اتحادیه عرب شد.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، اسپوتنیک گزارش داد: برنی ساندرز نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعتقاد دارد روسیه باید ائتلافی نظامی با کشورهای عضو ناتو و حتی کشورهای اتحادیه عرب تشکیل دهد.

  ساندرز در جریان تبلیغات انتخاباتی خود طی سخنرانی در دانشگاه جرج تاون آمریکا گفت بهتر است آمریکا و ناتو برای تامین منافع خود ائتلافی با روسیه تشکیل دهند.

  ساندرز خطاب به مقامات آمریکایی خواستار تشکیل یک ناتو جدید شد که در آن آمریکا و روسیه در کنار هم برای تامین امنیت منطقه نقش اصلی را ایفا می کنند.

  وی گفت ما باید در کنار شرکای اروپایی خود در ناتو ائتلافی قوی با روس و اتحادیه عرب برقرار کنیم تا بتوانیم با تهدیدات امنیتی در قرن 21 مبارزه کنیم.

  وی همچنین خطاب به کشورهای عربی متحد آمریکا از جمله عربستان، امارات، قطر و کویت به صراحت اعلام کرد که این کشورها به هیچ عنوان آنچنان که شعار می دهند علیه داعش وارد مبارزه نمی شوند.

  ساندرز تاکید کرد کشورهای ثروتمند مسلمان نباید در حاشیه بمانند و انتظار می رود نقش خود را برای مبارزه با داعش انجام دهند.

  ساندرز در سخنانش وعده داد در صورتی که به ریاست جمهوری آمریکا برسد روابط کشورش با روسیه دچار تحولات قابل توجهی خواهد شد.

  اتحادیه عرب انتخابات ریاست جمهوری تامین امنیت روسیه ناتو

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها