به گزارش پارس به نقل از فارس، «حنین زعبی» نماینده عرب کنست (پارلمان اسرائیل) از حزب «فهرست مشترک اعراب» کشتاری که به هولوکاست منجر شد را با خشونتی که علیه فلسطینی‌ها در اراضی اشغالی صورت می‌گیرد، برابر دانست.

به نوشته روزنامه «یدیعوت آحارونوت»، زعبی در سخنانی در آمستردام گفت: «وقتی در اسرائیل دو کلیسا و ده‌ها مسجد به آتش کشیده می‌شود، صدها اسرائیلی بعد از هر مسابقه فوتبال شعار می‌دهند «مرگ بر اعراب»، زمانی که اعضا یک خانواده در آتش می‌سوزند و زمانی که یک نوجوان 15 ساله به آتش کشیده می‌شود، بیشتر اسرائیلی‌ها سکوت اختیار می‌کنند».

وی در ادامه با اشاره به درخواست «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی از اسرائیلی‌ها برای حمل اسلحه، گفت، چنین سخنانی استفاده از خشونت علیه فلسطینی‌ها را توجیه می‌کند. با این حال، افکار عمومی سکوت اختیار می‌کند و آرام و آرام و قدم به قدم افکار عمومی آنچه را هر روز می‌شنود، باور می‌کند.

زعبی با بیان اینکه 85 درصد فلسطینی‌ها از وطن خود رانده شده‌اند، از هلند خواست در قبال اقدامات رژیم صهیونیستی سکوت اختیار نکند.

وی سپس افزود: «در طول جنگ غزه، اسرائیل 1700 فلسطینی را کشت که 500 نفر از آنها کودک بودند. اما کشتارها متوقف نشده و هر روز فلسطینی‌ها کشته می‌شوند. از این رو از شما می‌خواهم در مقابل جنایتی که علیه فلسطینی‌ها اعمال می‌شود، سکوت اختیار نکنید».