به گزارش پارس به نقل از فارس، وزیر اطلاعات گفت: اگر رفتارها و هنجارها بر اساس ارزش ها با رعایت موازین اسلام باشد نظام دوست ندارد حتی یک زندانی داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین محمود علوی عصر امروز در گفت وگو با خبرنگاران در پاسخ به سئوالی در خصوص مبارزه با فسادهای اقتصادی اظهار کرد: برخی از صورت های برخورد با مفاسد اقتصادی را قبول نداریم چون ضرر اینها برای سرمایه گذاری در امر تولید و ایجاد شغل در کشور بسیار بیشتر از تاثیر بر کاهش فساد اقتصادی است.

وی ادامه داد: برخورد با مفاسد اقتصادی باید حساب شده و مطالعه شده باشد و بتواند فساد اقتصادی را از بین ببرد و سرمایه گذاری را مورد تاثیر قرار ندهد.

وزیر اطلاعات اضافه کرد: وزارت اطلاعات چون به امر رهبری متولی مبارزه با مفاسد کلان اقتصادی است با یک راهبرد مطالعه شده و حساب شده در این عرصه عمل خواهد کرد تا بتواند در کاهش مفاسد اقتصادی تاثیر گذاشته و بر سرمایه گذاری سالم اثر بگذارد.

وی در خصوص آزاد سازی زندانیان گفت: همه مردم باید در نظام اسلامی سالم و تندرست باشند و باید مردم نیز به گونه ای عمل کنند که نظام مجبور نشود که کسی را زندانی کند و این به خود افراد بر می گردد و خود افراد هم باید کمک کنند که با عملکرد صحیح کارشان به زندان نکشد.

علوی بیان کرد: امیدواریم که افراد فعال در عرصه های مختلف در عرصه های سیاسی و اقتصادی به صورت سالم حرکت کرده و آرامش و وحدت جامعه را مد نظر قرار داشته باشند تا نظام مجبور نشود که بر اساس احکام اسلام عمل کند.

وی گفت: اگر رفتارها و هنجارها بر اساس ارزش ها با رعایت موازین اسلام باشد نظام دوست ندارد حتی یک زندانی داشته باشد.