به گزارش پارس به نقل از تسنیم، علی ربیعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی بعدازظهر امروز با حضور در مراسم معارفه نوربخش مدیرعامل جدید سازمان تامین اجتماعی که در ساختمان تامین اجتماعی برگزار شد با اشاره به اینکه یکی از نگرانی های من از همان روزهای اول که به من پیشنهاد وزارت داده شد تامین اجتماعی بود اظهار داشت: با توجه به رشد اقتصادی منفی و تورمی که در جامعه وجود دارد، بازنشستگان شرایط سختی را دارند که تامین اجتماعی باید از آنان حمایت کند.

وی ادامه داد: افراد زیادی برای مدیرعاملی صندوق تامین اجتماعی به من پیشنهاد شد اما از آنجایی که نوربخش بسیار پاکدست است او را به عنوان مسئول این سمت انتخاب کردم.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه سازمان اقتصادی در کشور داریم که اسم بزرگی دارد اما کارهای بزرگی در آن صورت نمی گیرد، گفت: من قصد نقد کردن ندارم اما باید بگویم شستا که امروزه به عنوان یک سازمان بزرگ تلقی می شود آنقدرها هم که می گویند بزرگ نیست.

ربیعی افزود: شستا با مدیریتی صحیح می تواند به یک بنگاه اشتغال زایی تبدیل شود.

وی با تاکید بر اینکه معنا دار کردن دفترچه های درمانی را در دستور کار خود دارم تاکید کرد: امیدی را که اکنون در دل جامعه وجود دارد را با معنادارکردن دفترچه های درمانی محقق می کنم.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی درباره انتخاب نوربخش به عنوان مدیریت سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: با اعضای هیئت مدیره سازمان درباره انتخاب نوربخش مشورت کردم. از آنجا که وی سابقه بسیار زیادی را در این حوزه دارد و از خانواده تامین اجتماعی است انتخاب او را قطعی کردم.

ربیعی ادامه داد: از روز گذشته که اسم نوربخش به عنوان مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در رسانه ها منتشر شده است پیامک های بسیاری از قشرهای مختلف جامعه مبنی بر تشکر از انتخاب ایشان دریافت کرده ام.

وی با اشاره به اینکه نوربخش فرد غیرسیاسی است ادامه داد: در راستای شعار رئیس جمهور نوربخش بسیار معتدل است و غیرسیاسی. مطمئنم می تواند در تامین اجتماعی تحول آفرین باشد.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: همانطور که مردم با دیدن برند بنز یاد قیمت های گران ماشین می افتند با دیدن چهره نوربخش همه افراد به یاد پاکی و پاکدستی می افتند.

ربیعی بیان کرد: نوربخش در پاکدستی شهره است و می تواند تحولات عظیمی را در این سازمان ایجاد کند.

وی موفقیت و عدم موفقیت دولت را مهم خواند و بیان کرد: کشور شهدای زیادی را در راستای پیروزی انقلاب داده است بنابراین باید همه تلاش کنیم که این سازمان با توجه به اینکه با زندگی مردم در ارتباط است به جایگاه واقعی خود دست یابد.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه تغییر ساختار تامین اجتماعی را از نوربخش خواستارم ادامه داد: این سازمان باید با یک مدیریت موثر به سازمان پویا و پاسخگو تبدیل شود.

ربیعی اظهار داشت: نظم و انضباط از جمله اموری است که باید در سازمان تامین اجتماعی گسترش یابد چرا که این سازمان مظهر خدمت به جامعه است.

وی بیان کرد: از انتخاب نوربخش در مقابل خداوند احساس رضایت می کنم. وی نماد پاکی و خدمتگذاری است.