نهاوندیان:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 77795

  رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: درحالی که حرکت به سمت تک‌نرخی شدن ارز از اصلی‌ترین برنامه‌های دولت است ولی در حال حاضر برای ایجاد امنیت غذایی مردم کالاهای اساسی را طی یک تصمیم کوتاه مدت همچنان با ارز ۱۲۲۶ تومانی وارد می‌کنیم.

  به گزارش پارس ، محمد نهاوندیان در گفت وگو با ایسنا، درباره ی اختصاص ارز ۱۲۲۶ تومانی به واردات کالاهای اساسی اظهار کرد: یکی از اولویت های دولت این است که به اقشار کم درآمد بیش از فشار وارد نشود.

  وی ادامه داد: در بحث کالاهای اساسی تامین امنیت غذایی جزو اولویت های دولت است، البته سیاست ارزی دولت حرکت به سمت ارز تک نرخی خواهد بود.

  رئیس دفتر ریاست جمهوری با بیان این که در حال حاضر اقدامی که برای ایجاد آرامش در بازار باید ایجاد شود این است که مردم از دسترسی آسان به کالاهای اساسی مطمئن باشند، گفت: لذا باید بین تصمیمات کوتاه مدتی که برای ایجاد ثبات و آرامش در بازار گرفته می شود و تصمیمات بلند مدت تفاوت قائل شد.

  وی تاکید کرد: با ایجاد این اطمینان در بین مردم و به ویژه اقشار کم درآمد جامعه اقدامات لازم برای تصمیم گیری درباره مسائل ارزی گرفته می شود.

  رییس اتاق بازرگانی ایران در پایان تصریح کرد: زمانی که توانستیم شرایط تورمی را در کشور کنترل کنیم آن وقت می توانیم دست به این اقدامات اساسی بزنیم.

  دولت دهم در اواخر دوران فعالیتش مصوب کرده بود که تمامی کالاها با ارز تک نرخی ۲۴۷۷ تومانی وارد شوند ولی با شروع به کار دولت یازدهم مقرر شد که کالاهای اساسی با ارز ۱۲۲۶ تومانی وارد شده و مابه التفاوت آن با ارز تک نرخی از سوی منابع دولتی تامین شود.

   

  اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی ارز ایران تامین امنیت جامعه دولت ریاست جمهوری کالاهای اساسی محمد نهاوندیان واردات
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها