• لینک کوتاه
 • کد خبر: 77677

  از میان بخش‌های کمکی دیگر این خودرو می‌توان به سیستم کمکی جلوگیری از برخورد که مبتنی بر رادار است، ترمز انطباقی، سیستم استاندارد تشخیص خواب‌آلودگی راننده، سیستم کمکی پارک و سیستم‌های متعدد دیگر اشاره کرد.

  به گزارش پارس ، به نقل ازخبرآنلاین: کوچک ترین شاسی بلند مرسدس بنز در هر ۱۰۰ کیلومتر تنها ۶.۵ لیتر مصرف می کند. این خودروی مجهز به سیستم ۴Matic می تواند در مسیرهای ناهموار هم به خوبی خیابان ها حرکت کند.

  گروه دایملر که چند ماه پیش از کانسپت تازه GLA رونمایی کرد، آماده است تا ماه آینده نمونه جدیدی را در نمایشگاه خودروی فرانکفورت به نمایش بگذارد و تا یکی دو سال دیگر روانه بازار کند. این شاسی بلند کوچک که از به روزترین فناوری های به کار گرفته شده در خودروهای تولید این شرکت بهره می برد، پنجمین مدل از شاسی بلندهای مرسدس بنز است.

  این خودروساز موفق شده شاسی بلند همه فن حریفی بسازد که بسیاری از خودروسازان دیگر برای تولید آن تلاش می کنند. این GLA کلاس جدید می تواند نقش یک خودروی درون شهری را در حالی بازی کند که به اندازه کافی برای سفر در مسیرهای ناهموار نیز قابل اعتماد است.

   

  این خودروی تازه بسیارشبیه به مدل های اسپرت کلاس A است. شاسی این خودرو از هاچ بک کلاس A و CLA کلاس ۴در اقتباس شده است. این شاسی بلند کوچکترین SUV یا خودروی اسپرت ساخت دایملر است و حدود ۱۰ سانتیمتر نسبت به نمونه های دیگر طول کمتری دارد. علاوه بر این پنجمین مدل از شاسی بلندهای تولید شده توسط این خودروساز اولین نمونه ای است که از سیستم چهارچرخ متحرک ۴Matic با توزیع متغیر گشتاور نیرو بهره می برد.

  مانند کلاس CLA در GLA نیز تلاش شده شرایط آیرودینامیک تا حد امکان مطلوب شود. متخصصان می گویند این نمونه بهترین شرایط آیرودینامیک را در میان تولیدات شاسی بلند دارد و با تعبیه آینه های که مقاومت آنها در برابر هوا به حداقل رسیده، اسپویلر در انتهای سقف خودرو و آب بندی سپر جلو مصرف این خودرو به ۶.۵ لیتر در هر صد کیلومتر رسیده است.

  نیروی محرکه این شاسی بلند توسط یک موتور ۲ لیتری توربوشارژ با ۴ سیلندر تأمین می شود و ۲۰۸ اسب بخار خواهد بود. GLA ۲۰۱۵ از جعبه دنده خودکار هفت سرعته با دو کلاج بهره می برد. گشتاور نیروی تأمین شده ۳۵۰ نیوتن متر خواهد بود. شتاب گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت این خودرو نیز به ۶.۴ ثانیه زمان نیاز دارد.

  مطابق اعلام این شرکت GLA۲۵۰ ۴Matic طی سال آینده وارد بازار خواهد شد؛ اماGLA۲۵۰ دیفرانسیل جلو تا سال ۲۰۱۵ وارد بازار نخواهد شد.

  این اولین بار است که سیستم ۴Matic در خودروهای GLA استفاده می شود. این سیستم به ترکیبی از چهارچرخ متحرک و گیربکس خودکار در خودروهای مرسدس بنز اطلاق می شود که همراه با دو کلاج هیدرولیک عمل می کنند. به کمک این سیستم می توان گشتاور نیرو را به اشکال مختلف روی چهار چرخ توزیع کرد و مخصوصا در ناهمواری جاده های کوهستانی پایداری خودرو، ایمنی و قابلیت کنترل آنرا بهبود بخشید.

  برای بهبود عملکرد این سیستم در جاده های کوهستانی دو سیستم کمکی دیگر نیز به GLA اضافه شده است. یکی از آنها DSR یا سیستم تنظیم سرعت در سرازیری است و دیگری خودرو را در حالت سفر در مسیرهای ناهموار قرار می دهد. سیستم DSR با کاهش سرعت و تحت کنترل نگه داشتن آن در شیب ها به راننده کمک می کند، هدایت خودرو را ساده تر به عهده بگیرد. این سیستم سرعت را به کمک موتور خودرو، گیربکس و ترمزگیری متناوب کنترل خواهد کرد.

  از میان بخش های کمکی دیگر این خودرو می توان به سیستم کمکی جلوگیری از برخورد که مبتنی بر رادار است، ترمز انطباقی، سیستم استاندارد تشخیص خواب آلودگی راننده، سیستم کمکی پارک و سیستم های متعدد دیگر اشاره کرد.

  نکته جالب توجه دیگر سکوت و آرامش فضای داخلی خودرو است که از آب بندی چند لایه درها و قاب محکم پنجره ها ناشی شده است.

  راننده و سرنشینان در داخل خودرو به یک مرکز چندرسانه ای و اطلاعات ناوبری دسترسی دارند که توسط سیستم Mbrace۲ به شکل بی سیم به تلفن های هوشمند متصل می شود. مرسدس بنز GLA ۲۰۱۵ پیش از اینکه سال آینده وارد بازار شود، ماه آتی در نمایشگاه خودرو فرانکفورت رونمایی خواهد شد. البته هنوز در مورد قیمت پایه آن چیزی نمی دانیم.

  استاندارد بازی تلفن جاده خواب آلودگی خودرو خودروسازان فناوری نیوتن سیستم
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها