در حوزه اخبار اقتصادی موضوعات بسیار زیادی هر روز اتفاق می افتد. سقوط و افزایش ارزش سهام، ارزهای دیجیتالی، قیمت مسکن و طلا، نوسانات قیمت نفت و به طور کلی هر آن چه که به اقتصاد و پول مربوط باشد در حوزه خبر اقتصادی قرار می گیرد. امروز در این مطلب قصد داریم تا در خصوص ارزهای دیجتالی و صحت و سقم آن ها مطالبی را بیان کنیم تا بهتر بتوانید در خصوص سرمایه گذاری یا عدم سرمایه گذاری در این حوزه تصمیم گیری کنید.

ویژگی های مهم یک رمز ارز

رمز ارزها یا کریپتو کارنسی های بسیاری وجود دارند که در حوزه خبر اقتصادی احتمالا نام بسیاری از آن ها را شنیده اید. این مرز ارزها معمولا همیشه مطمئن و تضمین شده نیستند. بنابراین بهتر است بدانید که یک ارز دیجیتالی چند ویژگی مشخص دارد و دو آن که هر ارز دیجیتالی که بیشتر شناخته شده باشد، در بازار امروز اعتبار بیشتری دارد و سرمایه گذاری در آن بهتر می تواند برای شما سود آوری داشته باشد.

این ویژگی های مهم ارز دیجیتالی عبارت هستند از: غیر متمرکز بودن رمز ارز، داشتن امنیت بسیار بالا و غیر قابل هک و غیر قابل نفوذ بودن سیستم های گرداننده این رمز ارزها.

ارزهای دیجیتالی معتبر

دیگر توضیح این موضوع که ارز دیجیتالی چیست و از کجا پیدا شده است، موضوع عامیانه و حتی تکراری شده است. مسلما شما که به دنبال سرمایه گذاری در حوزه ارز دیجیتال هستید تمام تاریخچه این ارز و نحوه عملکرد آن را حفظ هستید. بهتر است ابتدا به این موضوع بپردازیم که کدام یک از ارزهای دیجیتالی معتبر هستند و می توانید آن ها را خریداری کنید.

1-بیت کوین

اولین ارز دیجیتالی معتبر که در واقع شروع کننده همین حوزه نیز به حساب می آید، بیت کوین است. در حال حاضر یک عدد بیت کوین ارزش بسیار بالایی دارد و افراد بسیار کمی هستند که می توانند یک بیت کوین کامل را خریداری یا نگهداری کنند. اما شما نیز می توانید مطابق با بودجه ای که دارید از این ارز دیجیتالی خریداری نمایید.

2-اتریوم

دومین ارز دیجیتالی معتبر که وجود دارد اتریوم است. ارز دیجیتالی اتریوم نیز همچون نامش در حوزه اخبار بسیار شنیده می شود. اتریوم یک رمز ارز متن باز با زنجیره بلوکی شکل است و منحصرا در شبکه اتریوم از آن استفاده می شود. اتریوم نیز همچون هر رمز ارز بزرگ دیگری از واحدهای کوچک تر تشکیل شده است. این واحدهای کوچک تر در اتریوم با نام "سابو" شناخته می شوند که هر اتر برابر با یک میلیون سابو است.

3-تتر

طبق انواع خبر اقتصادی که همه روزه در اینترنت و تلویزیون می شنویم، سومین رمز امرز معتبر دنیا تتر نام دارد. این ارز دیجیتالی یک ارز پایدار و بر پایه ارز فیات است که بر سیستم بلاک چین یا همان سیستم زنجیره ای استوار شده است. یکی از مهم ترین ویژگی های تتر و در واقع برتری آن نسبت به بسیاری از رمز ارزهای دیگر آن است که تتر به وسیله دلار آمریکا پشتیبانی می شود و همین موضوع نیز سبب می شود تا قیمت پایدار و ثابتی داشته باشد.

از نخستین باری که تتر به دنیا معرفی شد حدود 7 سال گذشته است و از همان ابتدای کار مهم ترین هدف تتر آن بود که سرعت انتقال رمز ارزها و معاملات را افزایش دهد.

4-ریپل

رمز ارز ریپل که با نام XRP شناخته می شود، چهارمین رمز ارز معتبر است. این رمز ارز با آن که از سال 2012 به بازار اقتصادی معرفی شد، اما نتوانسته است همچون تتر و اتریوم شناخته شود. مهم ترین کاری که ریپل انجام می دهد آن است که معاملات جهانی را به صورت فوری با کارمزد کم و بسیار ایمن به انجام برساند.

نکات مهم در خرید ارز دیجیتال

همواره در خبرهای اقتصادی این موضوع را شنیده ایم که سرمایه گذاری در یک حوزه خاص علاوه بر سرمایه اولیه نیاز به صبر و شکیبایی و همچنین علم و دانش آن زمینه نیز دارد. فراموش نکنید که اگر در این حوزه تمایل به سرمایه گذاری دارید، نمی توانید یک شبه پول و سرمایه خود را ده برابر کنید، بلکه به طور حتم باید کمی صبور بوده و مراقب باشید تا در هنگام نوسانات بازار صبوری خود را از دست ندهید.