1.  
۲۲ شهریور ۱۴۰۰،‌ ۹:۳۳

 

دلگرمی شیائومی به مشتریان ایرانی اش / درباره شایعات قفل شدن گوشی‌ در کشورهای تحریمی بیانیه صادر کرد

غیرفعال شدن گوشی‌ شیائومی خبر ساز شد. برخی غیرفعال شدن گوشی‌های شیائومی را مربوط به ایران نمی‌دانستند. شرکت شیائومی در خصوص غیرفعال شدن گوشی‌های شیائومی بیانیه داد. غیرفعال شدن گوشی‌های شیائومی به دلیل جلوگیری از قاچاق محصولات این شرکت بود.


به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، شیائومی در جدیدترین اطلاعیه خود اعلام کرده است غیرفعال شدن تعدادی از سرویس‌های این شرکت در کشورهای ایران، کوبا، سوریه، کره شمالی، سودان و کریمه به دلیل جلوگیری از قاچاق محصولات این شرکت بوده و شیائومی قصد ندارد از بازار این کشورها برود.

این بیانیه پس از آن منتشر شد که رسانه‌ها در خصوص مسدودسازی کامل خدمات مرتبط با گوشی‌های شیائومی در کشورهای فوق خبرهایی را اعلام کردند. کاربران ایرانی شیائومی نیز نگران قطع سرویس‌های این شرکت بودند ولی به نظر می‌رسد این شرکت قصد ندارد بازار ایران را ترک کند. سیاست‌های شرکت شیائومی به صورتی است که اجازه صادرات محصولات این شرکت به برخی از مناطق جهان را نمی‌دهد و مدیران این شرکت چینی اتخاذ چنین تصمیمی را در جهت مبارزه با قاچاق کالا و پیشگیری از تشکیل بازار خاکستری دانستند.

بیشتر بخوانید:

گوشی‌های چینی به طور مستقیم وارد ایران نمی‌شود/ کاربران شیائومی نگران قطع سرویس‌های این شرکت نباشند

برخی از کارشناسان فناوری معتقدند دولت آمریکا برای افزایش فشار بر شیائومی محدودیت‌هایی را برای این شرکت ایجاد کرده و قصد دارد مدیران این شرکت چینی را مجبور به عدم ارتباطات با برخی از کشورهای جهان کند. در اطلاعیه شیائومی آمده است که قفل شدن گوشی‌های این شرکت صرفاً به منظور دسترسی نداشتن کاربران غیرمجاز و قاچاقچیان به این دستگاه‌ها است. شیائومی در ماه‌های اخیر فروش خوبی در مناطق مختلف جهان داشته و توانسته است به جایگاه دوم فروش جهانی دست پیدا کند.