ساخت مسکن از برنامه های همه دولت ها است. رستم قاسمی وزیر پیشنهادی راه هم پیشنهاد ساخت مسکن را ارائه کرده است. ساخت مسکن ارزان از انتظارات جدی مردم از دولت جدید است.


حجت‌الاسلام حسن نوروزی در گفتگو با خبرنگار مهر، در تشریح جلسه امروز کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی، گفت: رستم قاسمی در این نشست برنامه‌های خود را ارائه کرد و نمایندگان هم مطالبات و دغدغه‌های ملی و منطقه‌ای خود در حوزه راه و شهرسازی را مطرح کردند.

وی بیان کرد: اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس بر ضرورت تقویت و توسعه شبکه‌های راه‌های شهری و روستایی، حمل و نقل ریلی داخلی و خارجی از جمله اتصال ریلی ایران به چین از مسیر افغانستان، اینچه برون به ترکمنستان و چین و همچنین حمل و نقل هوایی تاکید کردند.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تصریح کرد: تقویت فرودگاه امام خمینی (ره) و همچنین منطقه آزاد این فرودگاه، توجه ویژه به مسکن اجتماعی و اتمام مسکن مهر و تسریع در ساخت بافت‌های فرسوده از جمله مباحثی بود که مورد تاکید اعضای کمیسیون قرار گرفت.

نوروزی با اشاره به برنامه‌های وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی، گفت: ساخت سالانه یک میلیون مسکن، تقویت بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها، تسریع در جاده ترانزیت شمال به جنوب، تکمیل راه‌آهن ایران به چین از مسیر افغانستان، توجه جدی به مسکن اجتماعی، تکمیل و اتمام مسکن مهر و ساماندهی بافت‌های فرسوده شهری از جمله برنامه‌های رستم قاسمی است.