در ادامه مخالفت‌های بانک مرکزی انگلیس با  بیت کوین ، این بار مدیر بخش فناوری‌های مالی این بانک با ناکارآمد دانستن بیت کوین گفته فناوری ارز‌های دیجیتالی بانک‌های مرکزی ۱۰ها هزار برابر کارآمدتر از انجام تراکنش‌ها با استفاده از بیت کوین خواهد بود.

بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که برای نخستین بار از اکتبر، دارندگان بیت کوین بسیار بیشتر از آنکه دست به فروش دارایی خود بزنند اقدام به خرید کرده‌اند.

سهم دارندگان بزرگ بیت کوین از کل بیت کوین‌های موجود به رقم بالا و کم سابقه‌ای رسیده است. مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی در حال حاضر  یک هزار و ۵۱۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۵.۴۶ درصد کمتر شده است.

در حال حاضر ۵۱ درصد کل بازار ارز‌های دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است.

گفتنی است، بیت کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

بیت کوین

بیت کوین با نماد اختصاری BTC یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۶۶۶.۲۹ میلیارد دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۴۲.۹۸ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

اتریوم

اتریوم با نماد اختصاری ETH یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۲۶۰.۱۳ میلیارد دلار، در رتبه ۲ بازار قرار داشته و سهم ۱۶.۷۸ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

تتر

تتر با نماد اختصاری USDT یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۶۲.۵۸ میلیارد دلار، در رتبه ۳ بازار قرار داشته و سهم ۴.۰۳ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

قیمت ارز‌های دیجیتالی

شما مخاطبان می‌توانید، قیمت انواع ارز‌های دیجیتالی از جمله بیت کوین، اتریوم در ۲۹ خرداد را در ادامه این خبر ببینید:

ارز دیجیتال قیمت(دلار) قیمت(تومان)
بیت کوین 35,579 ۸۷۶,۴۴۲,۹۲۴
اتریوم 2,235 ۵۵,۰۷۶,۰۱۹
تتر 1 ۲۴,۶۴۴
بایننس کوین 339 ۸,۳۴۴,۱۰۰
کاردانو 1.43 ۳۵,۲۱۴
دوج کوین 0.29 ۷,۲۰۴
ریپل 0.79 ۱۹,۶۱۲
 ای یو اس دی کوین 1 ۲۴,۶۰۷

گفتنی است؛ نرخ ارز‌های دیجیتال لحظه‌ای در حال تغییر است و اعداد جدول در زمان تنظیم این خبر ثبت شد.