امروز چهارشنبه (۱۵ اردیبهشت ماه) بازار با افزایش نسبی تقاضا در نماد‌های بزرگ و کوچک آغاز به کار کرد.

در آغاز بازار امروز, نبض مثبت در برخی گروه های بزرگ مشهود است.

رشد هزار واحدی نماگر بورس در ۱۰ دقیقه آغازین معاملات امروز

شاخص کل بورس تهران امروز چهارشنبه در ساعت ۹:۱۰ با رشد هزار واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۱۶۸هزار واحد قرار گرفته است.

نمادهای فملی، فولاد و وبملت بیش‌ترین تأثیر مثبت و نمادهای شپنا، خودرو و شبندر بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

در گروه بانکی وتجارت در قیمت ۲۵۰ تومان با نوسانات مثبت همراه است. در نماد وبصادر شاهد جهش بیش از ۱ درصدی قیمت و قرار گرفتن نماد در محدوده ۲۲۳ تومان هستیم. وبملت رشد بیش از ۱٫۵ درصد دارد و در قیمت ۴۷۱ تومان دنبال می شود.

فلزی ها از دیگر گروه های مورد توجه در معاملات امروز هستند بطوری که نماد فملی با پیشروی بیش از ۴ درصدی قیمت دنبال می شود. فولاد با جهش ۱٫۵ درصدی قیمت همراهست و در محدوده ۱۱۹۰ تومان در حال معامله است. ذوب افت حداکثری را تجربه می کند. #فخوز و #کاوه نیز در مدار مثبت قرار دارند.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از رشد دو هزار و ۳۳۹واحدی (۰.۲درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۱۶۹هزار واحد قرار گرفت و شاخص کل هم‌وزن با افت ۰.۰۲درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۵۳نماد حداقل یک درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۳۱۳نماد با کاهش بیش از یک درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

نمادهای برکت، خودرو، شپنا، فملی، شتران، اپال و شستا در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نمادهایوسپهر، کرمان، شگویا، آریا، بپیوند، دماوند و پیزد در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند. ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود ۶۳۰میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۵۵میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

جمع صف‌های صف‌های خرید حدود ۲۸۵میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش پنج هزار و ۷۴۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به پنج هزار و ۴۵۵میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش کویر، سمگا و بنو به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام فولاد سپید فراب ۲۲۵میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید وسپهر، سیتا و باران در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۲۵۵میلیارد تومان (۹۰درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر هزار و ۳۵میلیارد تومان (۱۸درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۴نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۷۷نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف صنایع فولاد آلیاژی یزد #فولای به ۴.۸درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«محصولات غذایی و آشامیدنی» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۵۲۵میلیارد تومان است و پس از آن گروه «فلزات اساسی» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۵۱۵میلیارد تومان می‌شود. همچنین در طرف دیگر معاملات تقاضای چشمگیری وجود ندارد.

حدود ۱۹درصد از ۶هزار و ۲۵میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند. در مجموع ۶۲۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۹۷۵درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۶هزار و ۶۴۵میلیارد تومان خواهد رسید.