قیمت بیتکوین ، مهم‌ترین ارز دیجیتال جهان همزمان با عرضه سهام پلتفرم معروف کوین‌بیس، بورس آنلاین ارزهای دیجیتال ، رکورد تاریخی جدیدی زد و از ۶۴ هزار دلار فراتر رفت.

این رکورد جدید کمتر از ۲۴ ساعت پس از رکوردزنی قبلی بیتکوین و رسیدن قیمت آن به ۶۳ هزار دلار اتفاق افتاد.

بزرگ‌ترین صرافی رمزنگاری آمریکا Coinbase Inc. اکنون در بازارنزدک تحت عنوان "COIN" عرضه می‌شود. اوایل بعد از ظهر روز چهارشنبه قیمت سهام با ۳۸۱ دلار گشایش شد که ارزش این شرکت را ۹۹.۶ میلیارد دلار رساند. به سرعت پس از افتتاح، سهام به ۴۰۵.۰۵ دلار صعود کرد و سپس به ۳۶۹ دلار سقوط کرد.

کوین بیس در سال ۲۰۱۲ تاسیس شده و هم اکنون ۵۶ میلیون کاربر در سراسر جهان دارد. برآورد می‌شود ۲۲۳ میلیارد دلار دارایی در بستر معاملات خود داشته باشد که بیش از ۱۱ ٪ از سهام دارایی‌های رمزنگاری در کل جهان است.

گفتنی است، ارزش هر بیت‌کوین از آغاز امسال تا کنون بیش از ۲ برابر شده و حالا ارزش کل بازار آن از ۱.۲ تریلیون دلار بالاتر رفته است.

بیت کوین

بیت کوین با نماد اختصاری BTC یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۱.۱۸ تریلیون دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۵۱.۴۱ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

اتریوم

اتریوم با نماد اختصاری ETH یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۲۸۵.۸۹ میلیارد دلار، در رتبه ۲ بازار قرار داشته و سهم ۱۲.۴۱ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

بایننس کوین

بایننس کوین با نماد اختصاری BNB یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۸۵.۳۲ میلیارد دلار، در رتبه ۳ بازار قرار داشته و سهم ۳.۷۰ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

قیمت ارز‌های دیجیتالی

ارز دیجیتال قیمت(دلار) قیمت(تومان)
بیت کوین 63,350 ۱,۶۶۲,۷۳۶,۳۰۷
اتریوم 2,477 ۶۵,۰۲۶,۵۸۵
بایننس کوین 552.12 ۱۴,۵۲۰,۷۰۸
ریپل 1.76 ۴۶,۲۶۵
تتر 1 ۲۶,۳۳۱
پولکادات 42.89 ۱,۱۲۸,۱۱۰
یونی سواپ 37.93 ۹۹۷,۵۵۰

گفتنی است؛ نرخ ارز‌های دیجیتال لحظه‌ای در حال تغییر است و اعداد جدول در زمان تنظیم این خبر ثبت شد.