بازار امروز دوشنبه (۱۵ دی ماه) با افزایش تقاضا و مثبت در نمادهای کوچک و بزرگ آغاز به کار کرد.

برترین صفوف تقاضا و عرضه در بورس و فرابورس در ۵دقیقه ابتدایی پیش گشایش

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۱۵ دی ماه

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۱۵ دی ماه

در جریان معاملات مثبت گروه خودرویی و با توجه به رنج کشی دقایق پایانی معاملات روز گذشته شاهد جهش بیش از ۴ درصدی قیمت در نماد خساپا و قرار گرفتن سهم در قیمت ۲۳۰ تومان هستیم. خودرو در قیمت ۳۰۴ تومان دنبال می‌شود. خگستر در قیمت ۳۷۶ تومان داد و ستد می‌شود. خبهمن که خبر تجدید ارزیابی دارد در قیمت ۳ هزار تومان دنبال می‌شود. خکار در قطعه ساز‌ها با شناسایی سود ۵۲ تومانی به ازای هر سهم در گزارش حسابرسی شده و افزایش بیش از ۲۰۰ درصدی به نسبت مدت مشابه سال گذشته با رشد جهش ۳ درصدی در معاملات امروز همراه شد.

در نماد‌های بانکی وپارس در قیمت ۳۷۳ تومان رشد ۲ درصد دارد. وپست با رشد ۴ درصد در قیمت بالای ۲ هزار تومان قرار دارد. ونوین نماد کم ریسک این گروه در قیمت ۵۱۴ تومان دنبال می‌شود.

در گروه فلزات اساسی نماد فملی در قیمت ۱۳۸۶ تومان رشد ۱ درصد دارد و فولاد در قیمت ۱۲۸۴ تومان قرار دارد. فزرین همچنان در مدار توجهات سهامداران قرار دارد. فاسمین جهش ۲ درصدی را تجربه می‌کند.

شروع مثبت و قرار گرفتن نفت برنت در محدوده بالای ۵۲ دلار موجب شد تا امروز شاهد سبز پوشی عمده نماد‌های گروه فرآورده‌های نفتی باشیم. شپنا که در معاملات روز گذشته بیشترین حمایت را از طرف حقوقی‌ها داشته امروز در قیمت ۱۲۱۷ تومان دنبال می‌شود. شتران در محدوده بالای ۱۰۰۰ تومان قرار گرفت. #شبندر رشد ۲ درصد دارد. شبریز رشد ۱ درصد دارد. روانکار‌ها امروز هم همانند روز گذشته مورد توجه سهامداران قرار دارند.

رشد ۸هزار واحدی نماگر بورس در ۱۰ دقیقه آغازین معاملات امروز

شاخص کل بورس تهران در ساعت ۹:۱۰ در ارتفاع یک میلیون و ۳۶۳هزار واحد قرار گرفته است.

نماد‌های شستا، شپنا و فملی بیش‌ترین تأثیر مثبت و نماد‌های کاما، غپینو و برکت بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

نماد پالایش در قیمت ۷۵۶۲ تومان با نوسانات مثبت دنبال می‌شود. دارایکم در قیمت ۱۵۱۸۰ تومان قرار دارد و نوسانات مثبت را تجربه می‌کند.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از رشد ۹هزار و ۶۹۳واحدی (۰.۷درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۳۶۵هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با افزایش ۰.۸درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۲۰۷نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۸۶نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

نماد‌های برکت، شستا و شپنا در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نماد‌های چخزر، بپیوند و شاروم در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود سه هزار میلیارد تومان رسید و حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۴۰میلیارد تومان نقدینگی به بازار وارد کردند.