طرح اقدام ملی که برای خانه‌دار شدن دهک‌های در دست اجراست در ابتدای آغاز کار برای هر متر مربع مبلغی حدود ۲ تا ۲/۵ میلیون تومان برای ساخت خانه‌های ویلایی قرار بود اجرایی شود با گذشت یک سال با افزایش قیمت روبرو شده است. 

براین اساس به گفته مسئولان همچنان قیمت هر متر مربع خانه در این طرح بسته به شرایط واحد مسکونی و ساختمان متفاوت است.

همچنین قیمت‌ها بر اساس تعداد طبقات هر ساختمان، زیربنا و متراژ متفاوت خواهد بود و حتی از آنجایی که متقاضیان خود نوع مصالح را انتخاب می‌کنند قیمت‌ها متفاوت است.

باتوجه به اینکه متقاضیان مسکن در این طرح با چه ویژگی‌هایی خانه خود را سفارش می‌دهد قیمت‌ها در دامنه‌های مختلفی تعریف شده است.

محمد اسلامی می‌گوید قیمت مسکن تولیدی در طرح اقدام ملی، همان برآورد اولیه است، وزارتخانه تا کنون قیمت نهایی را درباره مسکن‌های این طرح اعلام نکرده است و تنها یک برآورد قیمتی در این رابطه مطرح شد.

وی با اشاره به نوسانات بازار مسکن می‌افزاید در شرایط کنونی بازار مسکن به دلایل گوناگونی دچار نوسان است و این مسئله موجب شده که قیمت آن با حباب مواجه شود، از این رو نمی‌توان به صورت هیجان زده درباره مسائل مختلف حوزه مسکن از جمله قیمت مسکن طرح اقدام ملی صحبت کرد.

به گفته وزیر راه؛ همچنان ملاک وزارت راه و شهرسازی درباره واحدهای مسکونی تولیدی در طرح اقدام ملی، همان برآورد اولیه است، از طرف دیگر از متقاضیانی که به افتتاح حساب اقدام کرده‌اند، می‌خواهم هر چه سریع‌تر به پرداخت اقساط مذکور اقدام کنند.

اسلامی می‌گوید بر اساس آمارها حدود ۱۰۰ هزار نفر هنوز اقساط اولیه را پرداخت نکرده‌اند که این مسئله باید تسریع شود تا ما بتوانیم پروژه‌ها را فعال کنیم.

گفتنی است مسئولان وزارت راه و شهرسازی متوسط قیمت ساخت آپارتمان در طرح اقدام ملی مسکن را ۲.۷ میلیون تومان در هر متر مربع اعلام کرده‌اند.