محمد اسلامی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: در طرح اقدام ملی مسکن همه مطالب شفاف و ثبت نام به صورت سیستمی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در این طرح افرادی که مدارک خود را تکمیل کرده‌اند سریع‌تر پول را به حساب بانک‌ها واریز کنند تا کار ساخت واحدها آغاز شود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در برخی از استان‌ها به صورت مقطعی امکان ویرایش برای افرادی که کدملی و یا نام شهر را اشتباه وارد کردند فراهم شده است، خاطرنشان کرد: در طرح اقدام ملی مسکن ۱۰۰ هزار نفر افتتاح حساب و از این تعداد ۵۰ هزار نفر وجوه خود را به بانک‌ها واریز کردند. در برخی از شهرها زمین به صورت گروهی در اختیار افراد قرار می‌گیرد و تاکنون ۸۸ هزار نفر زمین تحویل گرفته‌اند و افراد زیادی هم به پروژه‌ها معرفی شدند.

اسلامی در رابطه با طرح اعطای ودیعه مسکن تصریح کرد: در طرح ودیعه مسکن بانک‌ها به ترتیب خود را با سامانه طرح ملی مسکن و بخش ودیعه هماهنگ کرده‌اند؛  تاکنون ۳۰ هزار نفر وام دریافت و ۱۰ تا ۱۵ هزار نفر نیز برای دریافت وام ودیعه مسکن ثبت نام کرده‌اند که نسبت به هفته گذشته رشد داشته است.

وی در پایان در رابطه با موضوع خانه‌های خالی تاکید کرد: تا این لحظه ۱۰۹ هزار نفر اعتبار سنجی شده‌اند و با توجه به حوزه کاری وزارت راه و شهرسازی به افراد پیام داده شد و از این افراد بازخورد را دریافت کرده‌ایم؛ در نهایت ۱۰۹ هزار نفر اعتبار سنجی شدند که مشخصات آنها را در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دادیم.