به گزارش پارس نیوز، 

 در معاملات امروز بازار جهانی انرژی هر بشکه نفت برنت دریای شمال، با ۶۲ سنت کاهش نسبت به روز گذشته ۶۵.۷۷ دلار قیمت‌گذاری شد. نفت آمریکا نیز ۳۴ سنت کاهش قیمت را تجربه کرد و ۵۶.۶ دلار به فروش رسید. 

به گزارش پایگاه رسمی سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک، در آخرین مبادلات روز گذشته بازار جهانی، هر بشکه نفت اوپک ۶۴.۹۷ دلار به فروش رسیده است. 

به گزارش رویترز، تداوم اختلافات تجاری بین چین و آمریکا در کنار چشم‌انداز کاهش رشد اقتصادی چین، از مهم‌ترین دلایل روند نزولی قیمت نفت در معاملات امروز بوده است.

در ماه فوریه سفارش برای خرید کالاهای چینی و واردات آنها به کمترین میزان در ۱۰ سال گذشته رسیده و فعالیت‌های صنعتی در  این کشور برای سومین ماه متوالی روندی کاهشی را داشته است.چین بزرگ‌ترین واردکننده نفت در جهان محسوب شده و هرگونه کاهش رشد اقتصادی این کشور، به کاهش تقاضای نفت آن منجر خواهد شد.

از طرف دیگر نماینده تجاری آمریکا با کمرنگ کردن امیدها درباره به نتیجه رسیدن مذاکرات تجاری با چین گفت: مشکلات با چین به قدری جدی است که نمی‌توان آنها را با وعده چینی‌ها برای واردات بیشتر از آمریکا حل کرد. 

از طرف دیگر افزایش تولید نفت آمریکا و رسیدن آن به رکورد ۱۲.۱ میلیون بشکه در روز از دیگر دلایل کاهش امروز قیمت نفت در بازار جهانی بود.