به گزارش پارس نیوز، 

با گسترش فناوری در انواع موضوعات به خصوص راه و شهر سازی ، انواع لوله و اتصالات پلیکا نیز به وجود آمدند تا راهی مناسب برای آب رسانی به سطح شهر و ساختمان ها باشد هر چند قیمت لوله پلیکا با توجه به نوسانات بازار در لحظه تغییر میکند اما با وجود این تغییر لیست قیمت ها باز هم این لوله پی وی سی pvc با کیفیت و کاربردی را جزو پر فروش ترین لوازم تاسیساتی و ساختمانی است . جهت دریافت لیست قیمت روز انواع لوله پلیکا میتوانید با کارشناسان فروش شرکت گالواپایپ ، بورس عمده فروشی لوله و اتصالات ایران ، شماره های 02166644999 ، 02166644998 و 02166644997 تماس حاصل فرمایید .

لوله و اتصالات پلیکا به چند دسته تقسیم میشوند که در لیست قیمت هر شاخه آن به چشم میخورد و این دسته بندی به این صورت است :

 • لوله و اتصالات پلیکا معمولی

 • لوله و اتصالات پلیکا نیمه قوی

 • لوله و اتصالات پلیکا فشار قوی

لوله و اتصالات پلیکا که برای برق یا ناودانی استفاده میشوند و اصطلاحا به آن لوله پی وی سی هواکشی گفته میشود و اغلب ضخامت بسیار کمی دارند و در دسته اول یعنی در لیست قیمت لوله پلیکا معمولی قرار میگیرند .

برای استفاده در لوله کشی آب ساختمان نیز میتوان از لوله پلیکا نیمه قوی استفاده کرد زیرا ضخامت لوله پلیکا در حالت نیمه قوی کمی بیشتر از انواع پلیکا ارزان قیمت است و توانایی تحمل فشار بیشتری از آب را دارد . در واقع انواع کارخانه های لوله سازی گلپایگان لوله نیمه قوی ای تولید میکنند که با مدل های فشار قوی دیگر کارخانه ها برابری میکند و این تنها دلیل محبوبیت انواع لوله گلپایگان در بازار فروش لوله و اتصالات ایران محسوب میگردد .

 

لوله پلیکا چیست و از چه جنسی ساخته میشود

لوله پلیکا ، از پلی وینیل کلراید ( PVC ) ساخته میشود و یکی از محصولاتی است که امروزه به صورت گسترده در سراسر جهان برای لوله آب رسانی ساختمان استفاده میگردد . استفاده از لوله و اتصالات پلیکا یک روز تنها به تخیل محدود میشد اما این روز ها از ساخت و ساز ساختمان ها و برج ها گرفته تا استفاده فردی خانگی فراگیر شده است و همچنان محبوبیت بیشتری نیز به دست خواهد آورد . در سال 2016 ، مصرف لوله پلیکا در جهان به 40 میلیون تن رسید و این عدد همه ساله در حال رشد است و دلیل آن نیز یک لوله و اتصالات PVC-U پی وی سی یو ساخته شده از موادی مقاوم ، انعطاف پذیر و سبک وزن است .

انواع سایز و مشخصات فنی لوله و اتصالات پلیکا

انواع سایز لوله و اتصالات پلیکا با دیگر لوله ها همچون لوله مانیسمان و لوله گالوانیزه متفاوت است . لوله های گالوانیزه معمولا سایزی به اینچ دارند اما واحد لوله پی وی سی متفاوت بوده و به صورت زیر میباشند :

 • لوله پلیکا سایز 20 ناودانی برقی تحت فشار چسبی

 • لوله پلیکا سایز 25 ناودانی برقی تحت فشار چسبی

 • لوله پلیکا سایز 32 ناودانی برقی تحت فشار چسبی

 • لوله پلیکا سایز 40 ناودانی برقی تحت فشار چسبی

 • لوله پلیکا سایز 50 ناودانی برقی تحت فشار چسبی

 • لوله پلیکا سایز 63 ناودانی برقی تحت فشار چسبی

 • لوله پلیکا سایز 90 ناودانی برقی تحت فشار چسبی

 • لوله پلیکا سایز 110 ناودانی برقی تحت فشار چسبی

 • لوله پلیکا سایز 125 ناودانی برقی تحت فشار چسبی

این لوله ها ضخامت 1/5 تا 2/5 میلی متر دارند و به لوله پلیکا نازک فشار ضعیف نیز مشهورند . انواع لوله و اتصالات پلیکا فاضلابی چسبی هم از سایز 63 تا 200 به صورت نیمه قوی و فشار قوی تولید میشوند که از ضخامت 3 میلی متر تا 5/3 میلی متر تولید و به بازار عرضه میگردند .

انواع لوله و اتصالات پلیکا گلپایگان

لوله و اتصالات پلیکا گلپایگان در کارخانه های پلیمر یاس گلپایگان ، لوله گستر گلپایگان ، پلیمر گلپایگان ، تک ستاره گلپایگان تولید و به فروش میرسند . نمایندگی فروش لوله پلیکا گلپایگان در سراسر شهرهای ایران فعالیت مینمایند و کیفیت این لوله ها بسیار درجه یک و عالی هستند . به تازگی شرکت پلیمر یاس اقدام به تولید لوله های نانو کرده است و نام این لوله ها نیز نانو پلیمر یاس میباشند که از کیفیت و قیمت بسیار مناسبی نیز برخوردارند . برای مصارف لوکس و برج ها معمولا از لوله پلیکا نازک استفاده نمیشود و بیشتر اینگونه لوله گلپایگان که از کیفیت درجه یک برخوردارند مورد استفاده قرار میگیرد .

لیست قیمت فروش آنلاین لوله و اتصالات

فروشگاه آنلاین لوله و اتصالات گالواپایپ به آدرس https://www.galvapipe.com بزرگترین مرکز فروش لوله و اتصالات تهران ایران به صورت حضوری و اینترنتی است و شما عزیزان میتوانید لیست قیمت به روز لوله و اتصالات ، شیرآلات برنجی ، لوازم تاسیساتی و انواع تجهیزات موتورخانه را از کارشناسان فروش گالواپایپ با شماره های 02166644999 ، 02166644998 و 02166644997 استعلام نمایید .