به گزارش پارس نیوز، 

هانی ژل رویال یک دارویی فراسودمند است که این شربت غلیظ شده دارای ترکیبات اصلی ژل رویال ، عسل طبی طبیعی و عصاره عناب می باشد که پایه آن بر ژل رویال است. ژل رویال در واقع غذای ملکه زنبورها است که دارای خاصیت های فراوانی بوده و از آن بعنوان معجزه خداوند بر بشریت نام می برند.فواید ژل رویال در مراکز بهداشتی و تحقیقاتی جهانی هم اثبات رسیده و از آن به عنوان مکمل های درمانی استفاده می کنند.

 

ژل رویال چیست؟

هانی ژل رویال انرژی زا بوده و دارای محتوای ویژه ای از قندها، چربی ها و پروتئین ها دارد و همچنین ویتامین ها و مواد معدنی موثری را در خود جای داده است. تمام اسید های آمینه ضروری برای انسان، انواع ویتامین های گروه B و مواد معدنی چون پتاسیم، کلسیم، آهن و روی به همراه سایر مواد مغذی و مورد نیاز برای انسان که در ترکیب عسل موجود است، باعث می شود تا مجموعه ژل رویال هانی ژل و عسل، غذایی حافظ سلامتی و شفابخش قلمداد شود. در عین حال مطالعات معتبر،  اثرات آنتی اکسیدانی، ایمونو مدولاتوری، ضد توموری، افزایش باروری، کاهش کلسترول، کاهش پرفشاری خون و افزایش حافظه آن را بازگو می کند و تحقیقات در این زمینه و سایر موارد در حال گسترش است.

هانی ژل که با مجوز وزارت بهداشت توانست فروش این شربت انرژی زا و فراسودمند را در داروخانه ها را اخذ نمایید توان بهبود کیفیت زندگی در بیماران سرطانی و ام اس و رفع خستگی و سردرد را از مهمترین ویژگی این دارو می توان نام برد.

ژل رویال

خواص ژل رویال هانی ژل :

در تحقیقات پزشکی طب مدرن و طب سنتی خواص فراوانی برای ژل رویال ذکر شده است که از مهمترین آنها می توان موارد زیر را اشاره کرد

 1. رفع خستگی و ضعف بدن ناشی از فعالیت بدنی سنگین ( کار جسمی و ورزشی)
 2. افزایش باروری مردان و افزایش شدت آن
 3. افزایش میل جنسی در مردان
 4. افزایش قدرت بدنی
 5. درمان نازایی و نارباروری در زنان
 6. کاهش کلسترول خون
 7. اثرات ضد سرطانی و آنتی اکسیدان آن
 8. جلوگیری از سرماخوردگی و آنفولانزا
 9. افزایش قد کودکان
 10. افزایش حافظه در کودکان
 11. بهبود درمان آلزایمر
 12. اثر بخش در دروان قاعدگی خانم ها
 13. بهبود کیفیت زندگی در بیماران مخصوصا بیماران سرطانی
 14. بهبود دهنده عوارض دوران شیمی درمان
 15. استفاده جهت انرژی زا بودن آن برای ورزشکاران
 16. برطرف کننده سردرد های میگرنی
 17. متعادل سازی سیستم ایمنی بدن
 18. زیبایی پوست و استفاده شده بعنوان ماسک زیبایی
 19. بهبود خونسازی و تامین انرژی در دوران نقاهت بیماری­ها
 20. ژل رویال توصیه شده بعنوان درمان سرطان در طب سنتی

ژل رویال1

 

ژل رویال باعث کاهش علائم بیماری و یا درمان قطعی  برخی بیماری‌ها می گردد ولی نکته واقع گرایانه این است که نمی شود گفت که این ماده شفابخش باعث درمان هر نوع بیماری و مشکلی خواهد بود. بیماری و مشکلاتی هستند  که توسط این عسل شفابخش قابل درمان نیستند. از جمله این بیماری ها می توان به  آلرژی و حساسیت های فصلی اشاره نمود.تحقیقات نشان داده اند که  ژل رویال می‌تواند باعث بهبود خشکی بینی، عطسه، و  ناراحتی چشم کودکان بر اثر حساسیت فصلی  گردد ولی درمان قطعی نیست.

هنگامی که بدن انسان به دلایلی مانند ضعف و خستگی، بیماری، ورزش شدید و حرفه­ ای، سرطان و... دچار اختلال در عملکرد سیستم ایمنی باشد مستعد عوارض مختلف می شود. عسل طبی از یک سو و «ژل رویال یا غذای ملکه» به لطف ترکیب منحصر به فرد آن و پروتئینی که در طبیعت فقط در این ماده وجود دارد و تا کنون به شکل مصنوعی قابل ساخت نبوده، باعث تقویت و ایمنی بهتر بدن می­شود و چون نماد زایش و تکثیر و غذای انحصاری ملکه زنبورها است به همین دلیل برخی آن را اکسیر جوانی نامیده ­اند.

شرکت دانش بنیان تحقیق و توسعه دایا دارو با همکاری مرکز مرکز رشد طب و داروسازی سنتی و فرآورده­های طبیعی دانشگاه علوم پزشکی تهران فعالیت می نماید موفق شده است با همکاری چندین مرکز علمی و پژوهشی دانشگاهی و مرکز تحقیقات سرطان و رادیوتراپی (پرتو درمانی) در زمینه بهبود کیفیت زندگی بیماران خصوصاً بیماران مبتلا به سرطان فعالیت نماید.