به گزارش اخبار اقتصادی شهر خبر، ایران خودرو لیست قیمت حاشیه بازار محصولاتش را از شهریور تا 30 دی منتشر کرده که افزایش قیمت ها را نشان میدهد . به عنوان نمونه قیمت مصوب خودرو  پژو 207 اتوماتیک 85 میلیون میباشد ولی قیمت حاشیه بازار اعلامی از سوی ایران خودرو برای شهریور 95 میلیون تومان ، از 23 تا 30 دی 98 میلیون و 500 هزار تومان و برای بهمن 101 میلیون و پانصد هزار تومان میباشد که نشان دهنده افزایش قیمت ها است.

روزنامه ایران از جنگ بازار و خودروسازان خبر داده است: وقتی قیمت خودرو در یک ساعت بین 3 تا 5 میلیون گران میشود چه پیامی دارد؟ امیرحسن کاکایی عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت این اتفاق را در شکل‌گیری سلطان خودرو می‌داند و می‌گوید: از وقتی‌که اختلاف بازار و کارخانه ایجاد شد جریانی پدید آمد که توانست در مدت زمان کم بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان سود کند. حال این جریان و مافیا را نمی‌توان به راحتی از بین برد و انتظار داشت که بازار شرایط آرامی به خود بگیرد. سؤال ما این است وقتی سازوکار مالی ایران و اروپا ثبت شد، قیمت دلار و سکه کاهش پیدا کرد چرا قیمت خودرو در بازار گران شد؟ این امر نشانه‌ای از وجود دلالان بزرگ در بازار است. دلالانی که با اختلاف قیمت بازار و کارخانه سودهای کلانی برده‌اند با خودروسازان رسما وارد جنگ شدند و این جنگ جدا از جنگ تحریم است که صنعت خودروسازی با آن مواجه شده است.

طی چند روز گذشته قیمت خودرو به قول فعالان بازار خودرو منفجر و شرایطی ایجاد شد که مردم دیگر توان خرید ندارند. قیمت خودرو بدون آنکه از نرخ کارخانه و یا میزان عرضه تبعیت کند تنها سیر صعودی به خود گرفته است.

خبر های مربوط به خودرو را از سایت شهرخبر دنبال کنید.