به گزارش پارس نیوز، 

ارسلان حسن پور اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون 302 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال از محل منابع داخلی و روستایی و عشایر در کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شده است.

وی بیان کرد: امسال تاکنون 731 فقره تسهیلات به مبلغ 335 میلیارد ریال به متقاضیان در کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال پرداخت 263 میلیارد ریال تسهیلات از محل منابع مالی روستایی عشایر از سوی صتدوق کارآفرینی امید این استان پرداخت شده است.

وی ابراز داشت: این صندوق در مدت مشابه پارسال 110 میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت پرداخت کرده بود.

حسن پور گفت: تسهیلات صندوق کارآفرینی امید در حوزه های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، صنعت و معدن، کشاورزی و فناوری اطلاعات، ورزش و خدمات پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: از ابتدای دولت یازدهم تا پایان سال 1396، 12 هزار و 924 فقره تسهیلات از سوی صندوق کارآفرینی امید در این استان پرداخت شده است.

حسن پور بیان کرد: در این مدت یک هزار و 339 میلیارد و 424 میلیون ریال تسهیلات اشتغال، ازدواج و وام‌های ضروری به متقاضیان در کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: از این تعداد 2 هزار و 286 فقره در سال 1396 پرداخت شده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد تعداد تسهیلاتی را که در دولت دهم از سوی این صندوق در کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شد را چهار هزار و 106 فقره و به میزان 264 میلیارد و 400 میلیون ریال ذکر کرد.

وی بیان کرد: با توجه به این آمار پرداخت تسهیلات صندوق کارآفرینی امید در این استان حدود پنج برابر شده است.

صندوق کارآفرینی امید کهگیلویه و بویراحمد در سال 1397 براساس سهمیه رتبه های اول تا چهارم پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی عشایر در بین صندوق های کارآفرینی 31 استان کشور را دارد.

صندوق کارآفرینی امید براساس برآورد استانداری کهگیلویه و بویراحمد از دستگاه های برتر پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در این استان بوده است.

نرخ بیکاری کهگیلویه و بویراحمد در سال 1395، 17.7 درصد بوده که در سال 1396، با 4.4 درصد کاهش به 13.3 درصد رسید.

کهگیلویه و بویراحمد 713 هزار نفر جمعیت دارد که حدود 46 درصد آنان در روستاها زندگی می‌کنند.

انتهای پیام/