به گزارش پارس نیوز، 

علی‌اصغر جمعه‌ای شامگاه یکشنبه در نخستین یلدای کارآفرینی در سمنان، ضمن بیان اینکه ایده‌ها می‌توانند منشأ تغییرات اقتصادی باشند، تأکید کرد: شرکت‌های فضای مجازی استانداردهای کسب‌وکار را با استفاده از استعدادهای جوان ایرانی و فناوری روز، تغییر داده‌اند و این نشان‌دهنده جایگاه فناوری در کسب‌وکار ایران اسلامی است.

وی بابیان اینکه تغییرات نوین اقتصادی در حوزه‌های مختلف امروز اهمیت دارند که درزمینهٔ کارآفرینی نیز این امر مشاهده می‌شود، ابزار داشت: استارت اپ ها خوشبختانه توانسته‌اند در ایران اسلامی موفقیت‌های خوبی را کسب کنند.

رئیس اتاق سمنان گفت: شرکت‌های نوپا در فضای مجازی توانسته‌اند استانداردهای کسب کار را تغییر بدهند و جالب اینکه مردم هم توانسته‌اند خود را با نوآوری جدید هماهنگ کنند و این امر نشان‌دهنده همراهی جامعه با فناوری‌های نو و مشاغل جدید است.

جمعه ای بابیان اینکه در ابتدا اجتماع در برابر تغییر مقاومت می‌کند اما ایده خوب و نوآوری می‌تواند در برابر این مقاومت‌ها پیروز باشد، تاکید کرد: فقط استارت آپ ها نیستند که بعضاً شکست می خورند بلکه هر کسب کاری در ابتدای کار خود مشکلات زیادی را تجربه می کند لذا باید امیدوار بود.

وی با بیان اینکه اندیشه و ایده نو سرمایه گذاران را با خود همراه خواهد کرد، ابراز کرد: باید از ایده های نو حمایت کرد و در همین راستا اتاق سمنان به مدت دو سال است که توجه خاص به استارت آپ ها داشته و تاکنون چندین سمینار با موضوع برگزار کرده است از سوی دیگر در هفته جاری نیز کارگاه آموزشی تامین مالی استارت آپ ها در محل اتاق سمنان برگزار می شود که هدف این فعالیت ها تعامل سه بخش صنعت، دانشگاه و بازار است.

رئیس اتاق بازرگانی سمنان با بیان اینکه نقش این اتاق در مسئولیت اجتماعی از سالیان دور بسیار پر رنگ بوده است، تاکید کرد: برخی نهاد ها مانند جامعه نیکوکاران توانسته اند همسو با اتاق بازرگانی اقدامات خوبی را در استان انجام دهند.

جمعه ای در پایان خواستار توجه ویژه سرمایه گذاران به ایده های جدید و جذاب جوانان در حوزه های مختلف با هدف ارتقای کارآفرینی شد.

انتهای پیام/