به گزارش پارس ، فارس به نقل از تکنوبوفالو نوشت:   در این نامه ها از مقامات یاد شده اجازه خواسته شده تا درخواست های دولت برای دریافت اطلاعات خصوصی کاربران گوگل افشا شود.

در هفته گذشته اسنادی از سوی یکی از کارکنان آژانس امنیت ملی آمریکا منتشر شد که نشان می داد کاخ سفید به طور آنی و مستقیم به سرورهای نه شرکت اینترنتی بزرگ آمریکا دسترسی دارد و در مورد میلیون ها کاربر شرکت های یاد شده جاسوسی می کند. اعلام این خبر به اعتبار و حسن شهرت شرکت های یاد شده و از جمله گوگل لطمه جدی وارد کرده و لذا این شرکت ها هر یک به شیوه ای به دنبال اعاده حیثیت هستند.

در این نامه که توسط دیوید دروموند مدیر اداره حقوقی گوگل ارسال شده تصریح شده که باید سوتعبیرها در مورد ماهیت اطلاعاتی که بر اساس قانون Foreign Intelligence Surveillance Act (FISA) در اختیار مقامات دولتی قرار داده می شود، برطرف شود.

دیوید دروموند در مطلبی که در وبلاگ خود ارسال کرده هم افزوده ما به طور کامل از درخواست های قانونی تبعیت می کنیم، اما این ادعا که دولت آمریکا به داده های کاربران ما به طور نامحدود دسترسی دارد، نادرست است. علیرغم همه این تلاش ها حملات تند کاربران اینترنت به گوگل و وفیس بوک و دیگر شرکت های همکار با کاخ سفید در زمینه جاسوسی سایبری از کاربران به شدت ادامه دارد.