به گزارش پارس به نقل از ایسنا، به دلیل جهش غیر منتظره در موجودی نفت آمریکا و تنزل پیش بینی های اوپک و دولت آمریکا درباره تقاضای نفت به مرز ۱۰۲ دلار در هر بشکه سقوط کرد.

تصمیم بانک ژاپن مبنی بر عدم پیگیری برنامه محرک اقتصادی یک تریلیون و ۴۰۰ میلیارد دلاری که در ماه آوریل آن را اعلام کرده بود باعث بروز نگرانی های مجدد مبنی بر این موضوع شد که بانک های مرکزی دیگر نظیر بانک مرکزی آمریکا تلاش های محرک اقتصادی خود را کاهش دهند و این امر روی سرمایه گذاران تاثیر منفی بگذارد.

بهای نفت برنت با ۴۰ سنت کاهش ۱۰۲ دلار و ۵۶ سنت در هر بشکه معامله شدو نفت سبک آمریکا نیز با ۶۵ سنت کاهش با ۹۴ دلار و ۷۳ سنت در هر بشکه رسید.

اطلاعات موسسه نفتی آمریکا حاکی از این است ذخایر نفت آمریکا هفته گذشته ۹ میلیون بشکه افزایش یافت.

ناتالی رامپونو تحلیل گر نفتی در ملبورن استرالیا گفت: ذخایر نفتی آمریکا هنوز نسبتا بالا هستند و در این موقع از سال بالاتر از متوسط پنج ساله اخیر هستند.

معمولا انتظار می رود موجودی نفت آمریکا در این موقع از سال شروع به کاهش کند زیرا با شروع فصل گرما تقاضای سوخت نیز افزایش می یابد.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و اداره اطلاعات انرژی آمریکا هر دو پیش بینی خود را مبنی بر تقاضای نفت تنزل داده اند.

اوپک که پیش بینی خود را مبنی بر رشد تقاضای نفت در سال ۲۰۱۳ با ۱۰ هزار بشکه در روز کاهش به ۷۸۰ هزار بشکه در روز رسانده است.

اما این گروه انتظار دارد که تقاضای نفت در ماه های باقی مانده سال نسبت به نیمه اول سال به دلیل احیای شرایط اقتصادی و مصرف فصلی بالاتر رشد سریع تری داشته باشد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش افزود: تقاضای نفت در کشورهای توسعه یافته در ماه آوریل برای اولین بار نسبت به کشورهای ثروتمند بالاتر رفته است.