به گزارش پارس، کورش پرویزیان در گفت وگو با فارس، با اشاره به مصوبه بانک مرکزی مبنی بر ممنوعیت خروج ارز از سرزمین اصلی به مناطق آزاد، اظهارداشت: این مصوبه جدید نبوده و قبل از این هم این کار صورت می گرفت.

وی افزود: فلسفه وجود مناطق آزاد ارز آوری آنها است و خروج ارز از سرزمین اصلی به این مناطق با هدف اصلی راه اندازی آنها مطابقت ندارد.

این عضو شورای پول و اعتبار ادامه داد: این مصوبه قبلا وجود داشته و به تازگی بر آن تاکید شده است، مناطق آزاد ارز خود را باید از طریق صادرات و جذب سرمایه گذاری تامین کنند.

پرویزیان در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه تا چند روز آینده فروش طلا به ایران متوقف خواهد شد، آیا ذخایر طلای کشور پاسخگوی نیاز کشور هست، گفت: با توجه به ذخایر بالای طلا در بانک مرکزی، مشکلی از این بابت برای ایران به وجود نخواهد آمد و تا جایی که بنده اطلاع دارم مسئولان مربوطه برای سال های آینده برنامه ریزی مناسبی انجام داده اند.

وی درخصوص اظهار نظر های برخی نمایندگان اقتصادی کاندیداهای ریاست جمهوری، گفت: حوزه بانک، حوزه مهمی است و معمولا کاندیداها در این باره صحبت می کنند اما نباید همه مشکلات اقتصادی را به سیستم بانکی مرتبط دانست.

وی با بیان اینکه باید مسائل را تفکیک کرد، تصریح کرد: کل سیستم بانکی از خارج از مرز ها به عنوان نقطه اصلی تحریم ها است و کسی که این سکان مدیریت اجرایی کشور به دست می گیرد، باید برای عبور از این گردنه چاره اندیشی کند.