به گزارش پارس به نقل از مهر، هادی تقیلو شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به وجود نوسانات قیمت در تخم مرغ افزود: در بحث کره پاستوریزیه نیز نسبت به هفته های گذشته شاهد نوساناتی در استان بوده ایم.

وی همچنین از وجود نوسان قیمت در برنج صدری و ایرانی خبر داد و افزود: دلیل این افزایش قیمت این است که در فصل برداشت برنج ایرانی قرار نداریم ولی با وجود ورود برنج خارجی به استان این نوسان قیمت تعدیل خواهد شد.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان از افزایش قیمت تیرآهن و فلزات در استان خبر داد و تاکید کرد: با توجه به عرضه این کالا در بورس این موضوع در حال پیگیری است و رصد افرادی که از طریق بورس اقدام به خرید این کالا نموده اند در حال انجام است.

تقیلو ادامه داد: از ۴۴ کالای اساسی در استان در ۳۰ مورد تغییر قیمتی رخ نداده است و در ۳ کالا کاهش قیمت و در ۱۱ مورد نیز با افزایش قیمت مواجه بوده ایم و در مجموع این ازایش قیمت در حدود ۱۲ درصد بوده است.

وی با اشاره به دریافت ۷۱ مورد گزارش تخلف به صورت تلفنی، ۹ مورد حضوری و ۵ مورد کتبی یادآورشد: از این تعداد ۲۰ مورد متخلف شناخته شدهاند و ۳۵ مورد نیز در حال بررسی است.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت و معدن تجرات استان زنجان گفت: در حال حاضر نظارت بر توزیع قند وشکر به قیمت مصوب، نظارت بر توزیع آرد تولیدی واحد های خبازی، حضور و استقرار ۲ ابزرس در شرکت روغن نباتی جهان در حال انجام است.

تقیلو با اشاره به تخلف ۴۵ نانوا و معرفی آنان به تعزیرات حکومتی استان اظهار داشت: در حال حاضر میزان ۶۰۰ تن مرغ، ۹۶ تن گوشت قرمز، ۳۳۰۰ تن برنج، ۶۰۰ تن قندو شکر، ۲۴۰۰ تن سویا، ۲۳۵ تن ذرت و ۹۸۰۰ تن جو در استان ذخیره سازی شده است.