به گزارش پارس نیوز، 

محمدرضا صباغیان عصر پنجشنبه در شورای اداری شهرستان بافق اظهار داشت: امروزه افراد سودجو با افزایش قیمت برخی خدمات و کالاها به‌ویژه کالاهای اساسی مورد نیاز شهروندان به مردم اجحاف می‌کنند.

وی افزود: نرخ اجناس با نشان و کیفیت یکسان در فروشگاه‌های نزدیک به هم تفاوت چشمگیری دارد.

نماینده مردم ابرکوه ، بافق ، بهاباد ، خاتم و مهریز در مجلس افزایش قیمت‌ها را ناشی از نبود نظارت کافی و عامل بازدارنده دانست و تصریح کرد: دستگاه‌های نظارتی باید درِ فروشگاه‌هایی را که بی‌رویه قیمت‌ها را افزایش می‌دهند پلمپ و گران‌فروشان را به مردم معرفی کنند.

رییس مجمع نمایندگان استان یزد با اشاره به نزدیکی چهلمین سالروز پیروزی انقلاب عنوان کرد : انقلاب متعلق به طبقات پایین جامعه است که امروزه زیر بار گرانی کمر خم کرده‌اند.

وی همچنین به لایحه بودجه سال 98 اشاره کرد و افزود : در این لایحه اقشار آسیب‌پذیر و طبقه حقوق‌بگیر و بازنشسته در کانون توجه قرار دارند.

نماینده پهناورترین حوزه انتخابیه استان یزد در مجلس اضافه کرد : سال آینده حقوق کارگران و کارمندان و بازنشستگان به‌صورت پلکانی افزایش می‌یابد و برای افرادی که کمتر از سه میلیون تومان حقوق می‌گیرند حداقل 20 درصد افزایش حقوق پیش‌بینی‌شده است.

صباغیان تأکید کرد : مسئولان ذی‌ربط نگذارند فروشندگان به این بهانه قیمت کالا را بی‌ضابطه افزایش دهند.

همچنین امام‌جمعه بافق در نشست شورای اداری این شهرستان گرانی را یک معضل اجتماعی و اقتصادی عنوان کرد و یادآور شد: این پدیده دامن‌گیر جامعه به‌خصوص قشر ضعیف شده است.

حجت‌الاسلام سید جواد سلیمانی افزود: مسئولان متولی باید ضمن مبارزه با قاچاق، احتکار و گرانی کالاهای ضروری، با مردم نیز خوش‌رفتاری کنند.

وی یادآور شد : این مردم بودند که انقلاب را به پیروزی رساندند و در دوران دفاع مقدس جان‌برکف از کیان ایران اسلامی حراست و پاسداری کردند.

فرماندار بافق نیز به دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت : در ایام دهه فجر امسال علاوه بر افتتاح بزرگراه یزد - بافق، این شهرستان از مسیرهای های مختلف به رفسنجان، خرانق، نوق و زرند کرمان متصل می‌شود.

محمد زاده رحمانی به‌قرار گرفتن بافق در مسیر پنج راه ریلی کشور اشاره کرد و افزود: با بهره‌برداری از مسیرهای یادشده، این شهرستان از بن‌بست خارج خواهد شد.

وی توجه به توسعه صنایع جوار ریلی، صنعت گردشگری، کارخانه فرآوری خرما و گسترش مزارع پرورش ماهی تیلاپیا را خواستار شد و افزود : توجه به این موارد وابستگی اقتصاد بافق را به شرکت سنگ آهن و سایر معادن کم خواهد کرد.

عمده ترین در آمد شهر بافق از محل پرداخت عوارض و حق آلایندگی معادن این شهرستان تامین می‌شود.

مرکز شهرستان 50 هزار نفری بافق در فاصله 110 کیلومتری جنوب شرق یزد قرار دارد.

انتهای پیام/