به گزارش پارس نیوز، 
سهراب سهرابی ظهر امروز در حاشیه بازدید از مراکز توزیع بذر در شهرستان کردکوی اظهار داشت: بیش از 5 میلیون و 500 هکتار گندم از زمان آغاز فصل کشت تاکنون در اراضی کشاورزی کشور کشت شده است.

وی تصریح کرد: بیش از یک میلیون و 500 هزار هکتار گندم آبی تاکنون در کشور کشت شده و 3 میلیون و500 هکتار هم گندم در مزارع دیم کشور گندم کشت شده و با توجه به نیاز کشاورزان و پیگیری وزیر جهاد کشاورزی امسال قیمت خرید تضمینی گندم به 1600 تومان رسید.

معاون مجری طرح کشت گندم کشور درباره تدارک نهادهای کشاورزی مانند کود و بذر هم تاکید کرد: بذور مورد نظر مهیا شده و مشکلی هم در این بخش نداریم و بذور اصلاح شده و لیبل‌دار در کشور وجود دارد و کود هم مهیا شده است.

در کشور تولید می‌شود که در حال حاضر به 80 رقم رسیده که در استان گلستان هم به اندازه نیاز گندم بوجاری شده توسط شرکت‌ها فراهم شده و در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به بارش خوب باران در هفته‌های اخیر در کشور گفت: امسال امیدواریم سال پربرکتی را داشته باشیم و دولت هم تدارک لازم برای پرداخت پول گندم‌کاران را دیده است.

معاون مجری طرح کشت گندم کشور همچنین چند توصیه به کشاورزان گندم‌کار کرد و افزود: کشاورزان زمان کشت را از دست ندهند و تا با کشت زودهنگام افزایش تولید راداشته باشند و همچنین در کشت خود از بذور اصلاح شده و لیبل‌دار استفاده کنند تا محصول با کیفیت تولید کنند و در کشت از ریزدانه‌کارها استفاده کنند که افزایش تولید را داشته باشیم.

انتهای پیام/