به گزارش پارس نیوز، 

فرهاد دژپسند در مراسم بزرگداشت روز حسابدار که صبح امروز در سالن شهید مدرس وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد با اشاره به نقش حسابداری در حکمرانی خوب اظهار داشت: نمی‌توان از حکمرانی سخن گفت اما از شفافیت نگفت، نمی‌توان از شفافیت سخن به میان آورد اما از گزارشگری مالی چیزی نگفت، نمی‌توان از گزارشگری مالی سخن به میان آورد اما از استاندارد حسابداری چیزی نگفت.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه یکی از ارکان بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد حسابداری تعهدی است تصریح کرد: هزینه‌یابی در حسابداری اهمیت فراوان دارد. در بخش حاکمیت حسابداری را برای تولید خدمت انجام نمی‌دهیم بلکه برای این است که از خدمات به آثارش برسیم.

وی با تأکید بر اینکه حسابداری یکی از ستون‌های عملکرد وزارت اقتصاد است، گفت: قیمت تمام شده یک بنگاه با یک دستگاه اجرایی یا دستگاهی که تولید خدمت می‌کند و شمارش‌پذیر نیست متفاوت است. باید با قوت و شدت بیشتری به سمت حسابداری تعهدی برویم.

دژپسند افزود: در حسابرسی نباید وزارت اقتصاد جزء موارد خاص درگیر تصدی‌گری شود، اصل بر این است که حسابرسی توسط تشکل‌ها انجام شود که این موضوع البته نیازمند اصلاح قوانین است. همچنین نباید فاصله‌ای بین وزارت اقتصاد و تشکل‌های حسابداری در اجرای صحیح قانون باشیم.

انتهای پیام/