به گزارش پارس نیوز، 

عزیزالله شهبازی در نشست شورای ورزش و ستاد ساماندهی امور جوانان استان افزود: با همین هدف در هفته آینده نشستی با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه البرز در بخش هایی از جمله ورزش صاحب نام است گفت: در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی نام استان در ورزش پرآوازه بوده و حرف های زیادی برای گفتن دارد.

شهبازی با بیان اینکه در نشست شورای ورزش و جوانان جای بسیاری از مسئولان به خصوص در حوزه استارتاپی، شغلی و صنعتی خالی است افزود: با اقدامات صورت گرفته امروز البرز در حوزه استارتاپی صاحب نام شده و جوانان با حداقل ها، طراحی و برنامه ریزی می کنند.

وی اضافه کرد: برای توسعه استارتاپ ها در البرز، طی چند روز آینده یک مشاور در این بخش در حوزه استاندار فعال تا برنامه ریزی های بیشتری برای توسعه اشتغال در این استان صورت گیرد.

شهبازی گفت: همچنین کارگروهی با مسئولیت معاونت اقتصادی به همین منظور با حضور شرکت های صنعتی بزرگ، پارک علم و فناوری، روسای دانشگاه ها، کار، رفاه و امور اجتماعی و فنی و حرفه ای تشکیل تا برنامه ریزی های بیشتری در حوزه استارتاپی شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به توسعه زیر ساخت های ورزشی در البرز اشاره و خاطر نشان کرد: امکانات و زیر ساخت های ورزشی در تمامی شهرستان های استان باید توزیع شود و سایر شهرستان را نیز همانند کرج ببینیم.

سرپرست استانداری البرز افزود: در حوزه ورزش نسبت به ظرفیت های ورزشی این استان، امکانات و زیر ساخت ها جوابگو نیست و نیاز است در بودجه امسال و سال آینده توسعه زیر ساخت های ورزشی را بیشتر لحاظ کنیم.

شهبازی گفت: ورزش و اعتبارات ورزشی در کنار سایر موضوعات مربوط به جوانان اولویت اول در سال آینده برای البرز خواهد بود.
وی با اشاره به نوپا بودن استان البرز بیان داشت: با این وجود قطار توسعه در این استان در تمامی بخش ها از جمله خدمات، صنعت و کشاورزی رو به مسیر پیشرفت در حال حرکت است، علاوه بر این بخش ها نگاه ما به توسعه خدمات گردشگری در البرز است که نیاز است در این بخش نیز اقدامات جدی تری صورت گیرد.

شهبازی با اشاره به برگزاری 2 مسابقه بین المللی کاراته و اسکیت به میزبانی استان البرز در آذرماه افزود: با توجه به حضور ورزشکارانی از کشورهای دیگر نیاز است که با هدف توسعه بخش گردشگری و معرفی هر چه بیشتر این استان ، غرفه هایی توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از صنایع دستی و تولیدات البرز ایجاد تا مهمانان ما به عنوان سوغات با خود به همراه برده و به واقع بتوان با این اقدام البرز را بیشتر معرفی کرد.

وی ادامه داد: بیش از یک میلیون و 800 هزار نفر بین سنین 10 تا 34 سال در البرز وجود دارد و همت عالی ما معطوف به این می شود که بتوانیم نرخ بیکاری را در استان هر چه بیشتر کاهش دهیم.

سرپرست استانداری البرز گفت: یکی دیگر از خدماتی که در استان باید به آن توجه بیشتری شود مربوط به ازدواج جوانان است که به همین منظور بانک ها باید وضعیت وام هایی که در حوزه شغل و ازدواج پرداخت کرده اند به فرمانداران ارایه کنند.

شهبازی با اشاره به برگزاری سه شنبه های بدون خودرو اظهار داشت: اینکه بتوانیم در استان مراکز و خدماتی ارائه بدهیم که موجب شادی مردم شود اقدام بزرگی است، چرا که مبنای حرکت در البرز این است که با ایجاد اشتغال، توسعه زیر ساخت ها در تمامی بخش ها شادی را برای مردم به ارمغان بیاوریم.

انتهای پیام/