به گزارش پارس نیوز، 

فریدون همتی در مراسم تکریم و معرفی مدیران کل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: 100 مدرسه سهم واحدهای صنفی و بنگاه های اقتصادی استان و100 مدرسه نیز با کمک اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس تا مهر سال آینده ساخته و تحویل آموزش و پرورش می شود.

وی با اشاره به این که هر سال با همکاری مدیران، آموزش و پرورش دستخوش تغییرات مثبتی می شود، بیان داشت: در سه سال قبل جایگاه آموزش و پرورش هرمزگان در پایین جدول بود اما از سال 96 تاکنون به لحاظ کسب رتبه های علمی رشد قابل توجهی یافته است و 2 رتبه تک رقمی کنکور در سالجاری را از آن خود کرده است.

استاندار هرمزگان اظهارداشت: بنابراین جهش خوبی در آموزش و پرورش صورت گرفته که مایه امیدواری است اما کافی نیست و نمی توان با شاخص قبولی دانشگاه ها همه ابعاد را سنجید.

همتی ادامه داد: سرمایه هر جامعه نیروی انسانی آن است که برای کشور مهم بوده و اگر جامعه بخواهد رشد و توسعه متوازن پیدا کند، باید به آموزش و پرورش بها دهد.

وی گفت: در جمهوری اسلامی ایران بدنبال یک نظام آموزشی و پرورشی هستیم که انسان های باورمند، فکور، اندیشمند و نخبه را تحویل جامعه دهد و می طلبد فرهنگیان که ارزشمندترین سرمایه جامعه را در اختیار دارند، برای این قشر (دانش آموز) بیشتر وقت بگذارند.

استاندار هرمزگان اظهارداشت: در همه بخش ها و عرصه ها کمبودها، نارسایی ها و مشکلات هست اما شاید در آموزش و پرورش که آینده کشور به آن بستگی دارد، بیشتر از سایر دستگاه ها باشد که نیاز به توجه ویژه است.

**شایسته سالاری سرلوحه مدیرکل جدید آموزش وپرورش باشد
استاندار هرمزگان گفت: اساس کار مدیر کل جدید آموزش و پرورش باید بر پایه شایسته سالاری باشد و برای موفقیت در این عرصه از مشورت و خرد جمعی مدیران ارشد، نمایندگان مجلس و امامان جمعه در استان بهره بگیرند.
همتی همچنین خطاب به مدیریت جدید تاکید کرد: در عرصه آموزش و پرورش نباید از نگاه جناحی و حزبی استفاده شود و باید با متانت و تعامل از این سرمایه عظیم مراقبت و محافظت کنید.
وی بیان داشت: بنده به عنوان رییس شورای آموزش و پرورش هرمزگان همیشه پشتیبان و در کنار این نهاد هستم و سایر مدیران دستگاه های اجرایی، امامان جمعه و نمایندگان مجلس نیز برای توفیق این نهاد آموزشی کمک می کنند که بتوانید دانش آموزان این استان را خوب تعلیم و تربیت کرده و منشا تحول و پیشرفت باشید.
رییس شورای آموزش و پرورش هرمزگان اظهارداشت: در نظام اداری برای هر شغلی در دستگاه های اداری و غیر اداری از نیروی های آموزش و پرورش استفاده می شود اما این نهاد به دلیل قداست و جایگاهی که دارد، غیر آموزش و پرورش را نمی پذیرد.
همتی گفت: جایگاه معلم رفیع و تاثیرگذار است و آموزش و پرورش کارخانه بزرگ انسان سازی است.

در پایان این مراسم از خدمات 30 ماهه دانش هاشمی پور مدیرکل سابق آموزش و پرورش هرمزگان قدردانی و موسی دادی زاده به عنوان مدیر جدید این اداره کل معرفی شد.

انتهای پیام/