به گزارش پارس نیوز، 

 «سعید فرخی» روز پنجشنبه در نشست شورای اداری شهرستان کمیجان، افزود: توسعه و بهبود جاده آهنگران - کمیجان، میلاجرد - همدان و کمیجان - میلاجرد و راه های روستایی این شهرستان به عنوان یکی از مهمترین عوامل پیشرفت، افزایش سرمایه گذاری و اشتغال در این شهرستان باید در دستور کار مسئولان استانی و شهرستانی قرار گیرد.
وی ادامه داد: می طلبد که با پیگیری تخصیص اعتبارات ملی و استانی و اولویت بندی طرح های راه سازی شهرستان کمیجان، ابتدا طرح های نیمه تمام این شهرستان تکمیل و به بهره برداری برسد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی خاطرنشان کرد: با توجه به آغاز تدوین بودجه سال آینده توسط دولت نیاز است افزایش اختصاص اعتبار فصل راه شهرستان کمیجان لحاظ شود تا اقدامات این حوزه شتاب بگیرد.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: ساماندهی و تعریض راه های شهرستان کمیجان از جمله جاده اصلی آهنگران - کمیجان خواسته بحق مردم است.
«علی اکبر کریمی» افزود: ساماندهی بخشی از جاده آهنگران - کمیجان انجام شده است و در سایه پیگیری ها در اولین فرصت عملیات اجرایی تعریض و روکش آسفالت این جاده انجام می شود.
وی ادامه داد: تکمیل و آسفالت راه های روستایی باقی مانده و بهره برداری از جاده وفس به آغچه قلعه از دیگر خواسته های مردم این خطه است.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: اوقافی بودن شهرستان میلاجرد از جمله مشکلات این شهرستان است که برای رفع این مشکل مردم پیگیری های از طریق قوه قضائیه انجام شده و امید می رود که اسناد مالکیت آن که سال ها بلاتکلیف مانده ساماندهی شود.
کریمی گفت: چندین هزار نفر در شهرستان کمیجان تحت پوشش خدمات بیمه ای تامین اجتماعی قرار دارند که هیچگونه خدماتی توسط این سازمان به آنان ارایه نمی شود.
وی ادامه داد: مقرر شده که برای ارایه خدمات درمانی به مردم شهرستان کمیجان قراردادی بین سازمان تامین اجتماعی و بیمارستان مستقر در این شهرستان منعقد شود و خدمات درمانی رایگان در اختیار بیمه شده ها قرار گیرد.
کریمی گفت: تلاش برای استقرار پزشکان متخصص و تجهیز تخصصی بیمارستان کمیجان از دیگر برنامه های نمایندگان مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی برای ارائه خدمات تخصصی به مردم این شهرستان است.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: با توجه به مشکلات مالی نیاز است در بودجه سال آینده برای توسعه و تکمیل راه های شهرستان کمیجان به این شهرستان نگاه ویژه صورت گیرد.
سید«مهدی مقدسی» افزود: در زمینه مشکل اوقافی بودن زمین های شهرستان میلاجرد می طلبد که دغدغه مردم این شهرستان با کمک نماینده ولی فقیه و استاندار استان مرکزی به گوش مسئولان کشوری رسانده و رفع مشکل به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد.
وی ادامه داد: بر اساس قانون باید تعداد نمایندگان حوزه های انتخابیه در سطح کشور متناسب با تعداد جمعیت تغییر یابد که با پیگیری نمایندگان مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی مصوبه افزوده شدن یک نماینده به مجموع خادمان خانه ملت این حوزه انتخابیه از کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی گرفته شده است.
کمیجان از توابع استان مرکزی و دارای 39 هزار نفر جمعیت است که در 101 کیلومتری اراک واقع شده است.
1955/6013/