به گزارش پارس نیوز، 

طهمورث الیاسی بختیاری روز پنجشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: 5 هزار و 757 طرح اشتغالزایی روستایی و عشایری امسال به بانک های عامل معرفی شد که برای اجرای این طرح ها 8 هزار و 333 میلیارد ریال تسهیلات بانکی در نظر گرفته شده است.
وی گفت: یکهزار و 702 طرح اشتغال روستایی و عشایری استان با پیش بینی یکهزار و 683 میلیارد ریال اعتبار نیازمند عقد قرارداد است.
الیاسی یادآور شد: از مجموع 5 هزار و 757 طرح اشتغالزایی روستایی و عشایری، 2 هزار و 297 طرح مربوط به جهاد کشاورزی، 575 طرح مرتبط با امور عشایر، یکهزار و 814 طرح در حوزه صنعت معدن و تجارت، 959 طرح مختص میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و 69 طرح مربوط به فناوری اطلاعات است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: از طرح های معرفی شده 4.9 درصد سهم شهرستان بروجن، 5.6 درصد فارسان، 6.6 درصد اردل، 7.9 درصد شهرکرد، 11 درصد کوهرنگ، 3.7 درصد بن، 6.1 درصد سامان، 47 درصد لردگان و 6.8 درصد سهم شهرستان کیار است.
وی گفت: کاهش 4.1 درصدی نرخ بیکاری فصل تابستان چهارمحال و بختیاری در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل حاصل تحرکات و فعالیت هیا اقتصادی صورت گرفته در استان است.
به گزارش ایرنا، براساس نتایج مرکز آمار ایران نرخ بیکاری چهارمحال و بختیاری در بهار امسال 22.8 درصد و در فصل تابستان سال گذشته 18 درصد بود.
مرکز آمار ایران به تازگی نرخ بیکاری فصل تابستان امسال چهارمحال و بختیاری را 13.9 درصد اعلام کرد.
الیاسی بختیاری همچنین تاکید کرد: هم اینک 25 طرح استانی ویژه، 20 طرح ملی، 8 طرح مشارکت عمومی و خصوصی و 7 طرح مشترک با استان های دیگر در چهارمحال و بختیاری وجود دارد.
وی با اشاره به تدوین بودجه سال 1398 کشور افزود: مسئولان دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری از طریق دستگاه های ملی خود برای تخصیص بیشتر اعتبارات این طرح ها بکوشند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش خصوصی یکی از مهمترین برنامه های مورد تاکید دولت بوده که توجه مدیران دستگاه های اجرایی و عملیاتی کردن آن ضروری است.
وی یادآور شد: طرح هایی که نیمه تمام بوده و امسال اعتباری به آنها اختصاص نیافته شناسایی و قبل از پایان سال مالی جاری به بخش خصوصی واجد شرایط واگذار شود.
الیاسی بختیاری اظهار داشت: تکمیل و بهره برداری از طرح های نیمه تمام دارای پیشرفت فیزیکی بالا و نیاز اعتباری پائین جزو اولویت های سازمان برنامه و بودجه در سطح ملی است.
وی همچنین با اشاره به بازنشستگی 116 نیروی انسانی در 13 دستگاه اجرایی استان در سال گذشته گفت: برای پرداخت پاداش پایان خدمت این افراد 88 میلیارد و 900 میلیون ریال تصویب شد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: دیون باقیمانده پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال های قبل دستگاه های اجرایی استان باید از محل صرفه جویی و فروش اموال مازاد دولتی اداره کل مورد نظر تامین و پرداخت شود.
وی تصریح کرد: امسال برای 50 طرح استانی در چهارمحال و بختیاری 130 میلیارد ریال پیش بینی شده بود که تاکنون 105 میلیارد ریال آن اختصاص پیدا کرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار چهارمحال و بختیاری نیز گفت: بانک های عامل استان در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری وضعیت بهتری نسبت به قبل دارند.
الله کرم نصیری تاکید کرد: پرداخت تسهیلات اشتغالزایی عشایری به عنوان محروم ترین قشر جامعه باید در اولویت قرار گیرد.
به گزارش ایرنا، اعضای شورای برنامه ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری کلیات اجرایی 7 طرح شامل 6 طرح اشتغالزا در حوزه های پرورش گاو شیری، احداث مجتمع خدماتی رفاهی و پرورش ماهیان سردابی و یک طرح پایگاه اورژانس و همچنین توزیع 24 میلیارد و 640 میلیون ریال اعتبار تخصیصی از محل جریمه های رانندگی بین نقاط شهری و روستایی استان را تصویب کردند.
7362/6021