به گزارش پارس نیوز، 

علیرضا رفیعی‌پور امشب در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان‌ جنوبی، با اشاره به فعالیت خانواده 38 هزار نفری دامپزشکی کشور، اظهار داشت: غذا یکی از ارکان بشر است، لذا کارکنان این نهاد سعی می‌کنند غذای سالم و باکیفیتی را در اختیار مردم بگذارند.

وی از ارائه طرح‌ها و پروژه‌های دامپزشکی خراسان‌ جنوبی به عنوان استان الگو در کشور خبر داد و افزود: در کنار تأمین اعتبارات ملی و استانی 5 میلیارد تومان مازاد بر اعتبارات ملی به استان خراسان جنوبی اختصاص یافته است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور بیان داشت: این اعتبار در حوزه تخصصی آزمایشگاه‌ها و بیماری‌های مشترک انسان و دام که ممکن است منتقل شود، اختصاص یافته است؛ چرا که این استان به دلیل هم‌مرز بودن با افغانستان نیاز مبرم به این اعتبار داشت که در راستای توسعه و تجهیز آزمایشگاه‌های پیشرفته به کار گرفته شود.

رفیعی‌پور اعلام کرد: امید است با تزریق این اعتبار در آینده نزدیک و برطرف شدن مشکلات در سال‌های آتی، شاهد افتتاح بزرگ‌ترین آزمایشگاه تخصصی دامپزشکی شرق کشور در این استان باشیم.

وی با اشاره به شرایط مطلوب خراسان‌ جنوبی در حوزه بیماری‌های مشترک انسان و دام و تجارت بین‌المللی، تصریح کرد: خراسان‌جنوبی در حوزه کنترل بیماری‌های انسان و دام، صادرات و محصولات با کیفیت در حوزه دام، طیور، تخم‌مرغ و عسل جزو استان‌های برتر کشور است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به اهمیت کار کارکنان دامپزشکی، گفت: کارکنان دامپزشکی جهت حفظ جان مردم، جان خود را به خطر می‌اندازند.

رفیعی‌پور بیان داشت: در خراسان‌ جنوبی که انتظار تأمین منافع ملی را داریم، در حوزه بهداشت عمومی کار سنگینی را در ایجاد مرزهای امن برای کشور انجام می‌دهیم.

انتهای پیام/