به گزارش پارس نیوز، 
عصر امروز جشنواره وحدت و نمایشگاه اقتصاد مقاومتی در شهرستان کیار با حضور نماینده مردم اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان کیار برگزار شد.

علی کاظمی با بیان اینکه پیگیر مشکلات و طرح‌های استان است، بیان کرد: 50 درصد طرح‌ها و تصمیمات روستای تشنیز در شهرستان کیار محقق شده است و 35 درصد طرح‌های باقیمانده نیز پیگیری می‌شود.

وی افزود: مشکلات مناطق شامل گازکشی روستاها، ساخت سالن ورزشی و فراهم کردن امکانات و تجهیزات ورزشی و برطرف کردن مشکلات آب آشامیدنی و آب کشاورزی رفع می‌شود.

علی‌ نصیریان، فرماندار شهرستان کیار نیز اظهار داشت: هدف از برگزاری این جشنواره و نمایشگاه، نشان دادن توانمندی‌های زنان روستایی و جامعه در راستای اقتصاد مقاومتی است.

نصیریان با بیان اینکه نقش زنان علاوه‌بر تربیت اسلامی، در تولید، مبارزه با فقر و اقتصاد مقاومتی بسیار حائز اهمیت است، افزود: بیش از 70 درصد امور دامی و 35 درصد امور صنایع دستی حاصل دسترنج زنان جامعه است.

فرماندار کیار اظهار داشت: زنان به دو صورت در جامعه نقش آفرین می‌کنند. یک نقش در تربیت اسلامی فرزندان و ایجاد جامعه‌ای اسلامی و مهدوی است، و نقش دیگر، حضور مستقیم در صحنه‌های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی است.

این نمایشگاه شامل غرفه‌های وسایل تزئینی، کتاب، ظروف مسی و روی، محصولات خیاطی و سرویس آشپزخانه، محصولات چرمی، نمددوزی، تولید محصولات باغی مانند گردو، بادام و کشمش ، پوشاک، تولید ترشیجات، بدلیجات، شیرینی خانگی، سوغات چهارمحال و بختیاری مانند کاکولی و کلوچه، آش کاردیم، آش جو دوغ و کشک، گل‌های تزئینی، محصولات عفاف و حجاب، عسل طبیعی، پولکی و نبات است.

انتهای پیام/