به گزارش پارس نیوز، 

غلامرضا بیکی در گفت وگوی خبری اظهار داشت: از محور جنگل گلستان در محدوده گالیکش - بجنورد ریزش باران گزارش شده و در بقیه محورهای ارتباطی استان به دلیل تمام ابری بودن آسمان و بعضا توام با مه، تردد و رانندگی نیازمند دقت بیشتر است.

وی اضافه کرد: به سبب بارش توام با مه و به تبع آن دید کم تردد خودروها در محورهای کوهستانی استان گلستان شامل گرگان - شاهرود از مسیر توسکستان، آزادشهر - شاهرود از مسیر خوش ییلاق و درازنو در شهرستان کردکوی نیازمند دقت و مراقبت است هرچند مشکل خاصی وجود ندارد.

وی با یادآوری کاهش دما و ریزش بارش برف و باران طی ساعات آینده در گلستان از رانندگان خواست که هنگام تردد در مسیرهای استان بویژه مناطق کوهستانی تجهیزات ایمنی و گرمایشی همراه داشته باشند.

بیکی گفت که تلفن گویای 141 مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان پاسخگوی آخرین وضعیت راه ها به صورت شبانه روزی است.

استان گلستان در شمال ایران و کرانه شرقی دریای خزر افزون بر پنج هزار کیلومتر بزرگراه، راه اصلی و فرعی درجه یک، دو و سه دارد که حدود یک هزار و 521 کیلومتر آن کوهستانی و یا سخت گذر است.

مطابق پیش بینی سازمان هواشناسی با نفوذ امواج سرد و بارشی همراه با افزایش ابر به گلستان شرایط جوی شامل وزش باد شدید، مواج شدن دریا، احتمال آذرخش و در نواحی کوهستانی بارش برف و مه غلیظ توام با کاهش 8 تا 10 درجه ای دما پیش بینی شده است.

این سامانه سرد و بارشی از اواخر وقت شنبه از آسمان استان گلستان خارج می شود.

اکنون هوای گرگان مرکز استان گلستان ابری، دما 10 درجه سانتی گراد، سرعت وزش باد هفت کیلومتر بر ساعت و از سمت شمال است.

انتهای پیام/