به گزارش پارس نیوز، 

«فرشاد مقیمی» عصر چهاشنبه در آیین پایانی نمایشگاه توانمندی های صنعتی و سرمایه گذاری شهرستان زرندیه در مجتمع سرزمین ایرانیان،‌ افزود: اقدام مهم دولت در ممنوعیت واردات یک هزار و 339 قلم کالا که مشابه آنها در داخل تولید می شود‌،‌ از مهمترین دلایل بازگشت به حیات این واحدهای غیرفعال است.

وی گفت: این اقدامات باعث شده که افزون بر چهار میلیارد و 600 میلیون دلار سرمایه جدید به بخش صنایع کشور وارد شود.

مقیمی افزود: برگزاری نمایشگاه ها برای معرفی توانمندی های صنعتی و سرمایه گذاری در مناطق مختلف کشور از راهبردهای وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت است چرا که این اقدام باعث ایجاد امید و انگیزه بیشتر برای مشارکت بخش خصوصی می شود.

معاون وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت گفت: دولت با جدیت در راستای حمایت از حوزه صنعت کشور گام بر می دارد و در همین رابطه بسته ای برای حمایت از صنعتگران و تولیدکنندکان در هیات دولت تهیه شده است که به زودی از سوی وزیر صنعت به مجلس شورای اسلامی ارائه می شود.

مقیمی اظهار داشت: افزون بر 2 هزار و 200 واحد صنعتی کشور در نمایشگاه های داخلی و 432 واحد نیز در نمایشگاه های خارج از کشور در سال جاری حضور یافتند که برای جذب سرمایه گذاران اقدام بسیار موثری بود.

وی افزود: برگزاری چنین نمایشگاه هایی می تواند دستاوردهای مناسبی برای بخش صنعت داشته باشد و یکی از برنامه های وزارتخانه نیز معرفی توانمندی های صنعتی در نقاط مختلف کشور است.

وی گفت: با اینکه تحریم های ظالمانه علیه کشورمان در حوزه صنایع آثار نامناسبی داشته است اما مجموعه دولت با همراهی سایر قوا برنامه ریزی موثر و اقدامات مدبرانه ای نسبت به خنثی کردن تبعات و مقابله هوشمندانه با این تحریم ها را در دستور کار دارند.

معاون امور صنایع وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت ادامه داد: شهرستان های ساوه و زرندیه با بیش از 700 واحد صنعتی و تولیدی و مزیت هایی همچون دسترسی آسان به پایتخت،‌ نیروی کار،‌ بازار فروش و زیرساخت های حمل و نقل مناسب، در جذب سرمایه گذاران موفق عمل کرده اند.

وی از فرمانداران سراسر کشور خواست که در هر یک از شهرستان ها اتاق فکری با مشارکت بخش خصوصی ایجاد و نتایج بررسی و فعالیت های آن به وزارت صنعت،‌معدن و تجارت اعلام شود.

مقیمی در مورد تقویت جایگاه ستادهای تسهیل و رفع موانع تولید در کشور گفت: آیین نامه مرتبط با این ستادها در مجلس شورای اسلامی بازنگری شده و در چند روز آینده در اختیار دولت قرار می گیرد که می تواند در اجرای مصوبات راهگشا باشد.

شهرستان زرندیه دارای افزون بر 300 واحد صنعتی و تولیدی در شرق استان مرکزی است.

انتهای پیام/