به گزارش پارس نیوز، 

سید محمد بطحایی که به عنوان نماینده دولت در سفر کاروان تدبیر و امید به آذربایجان غربی به تکاب سفر کرده است، از غرفه های فرش و صنایع دستی، عسل و محصولات غذایی، گیاهان دارویی، سنگ و محصولات معدنی و غرفه معرفی جاذبه های گردشگری این شهرستان دیدن کرد و با ظرفیت های این شهرستان در بخش های مختلف آشنا شد.

در این بازدید کارشناسان و پیشکسوتان مختلف تکاب در بخش های گردشگری، فرش و پرورش گیاهان دارویی در خصوص ویژگی ها و مزایای نسبی این شهرستان به وزیر آموزش و پرورش توضیحاتی ارایه کردند.

فعالان حوزه فرش و گردشگری در این بازدید ضمن بیان مشکلات خود به وزیر آموزش و پرورش به عنوان نماینده دولت، حمایت دولت تدبیر و امید برای توسعه و رونق بخش گردشگری و صنایع دستی و گیاهان دارویی تکاب به عنوان محورهای توسعه این شهرستان را خواستار شدند.

وزیر آموزش و پرورش در این بازدید گفت: باید با همکاری کارشناسان و متخصصان و با تکیه بر اقتصاد درون زا زمینه بهره برداری بهینه از توانمندی های این شهرستان در راستای توسعه و رونق اقتصادی این شهرستان فراهم شود.

سید محمد بطحایی افزود: جهش اقتصادی مبتنی بر توانمندی های بالقوه تکاب به عنوان یک شهر تاریخی با پیشینه فراوان در زمینه های گردشگری و صنایع دستی باید با همکاری و مشارکت مردم محقق شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: عمل به سیاست های اقتصاد مقاومتی یکی از مهمترین راهکارهای توسعه اقتصادی شهرهایی همچون تکاب با قابلیت های منحصر بفرد است.

بطحایی بیان کرد: برای تحقق رونق اقتصادی در تکاب با محوریت گردشگری، معادن و صنایع دستی دولت تسهیلات و امکانات ویژه ای در نظر خواهد گرفت.

انتهای پیام/