به گزارش پارس نیوز، 

عبدالمحمد زاهدی ظهر امروز در نشست صمیمی با مدیران واحدهای تولیدی، صنعتی، خدماتی و کشاورزی استان قزوین که با حضور مرتضی شهید زاده رئیس هیئت مدیره صندوق توسعه ملی ایران در شهرک‌ صنعتی کاسپین برگزار شد، اظهار داشت: مسائل مطرح شده توسط صنعت‌کاران استان قزوین که مستقیما به صندوق توسعه ملی مرتبط است جهت ارائه راهکارهای مناسب به صورت مکتوب مطرح شود.

وی عنوان کرد: بخش دیگر نیز در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به صورت استانی مطرح و مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

استاندار قزوین با اشاره به عملکرد مدیران بانک‌های استان افزود: عمده مدیران بانک‌ها تمام تلاش خود را به کار گرفته و از مرکز مشکلاتی وجود دارد که موجب پدید آمدن موانع شده است.

صنعتگران استان در بخش‌های تولیدی، صنعتی، خدماتی و کشاورزی نیز در این نشست نیز سوالات و درخواست‌های خود را مطرح کردند که به برخی از آنها می‌پردازیم.

خانپور مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان اظهار داشت: در استان قزوین شاهد جذب سرمایه گذار در مباحث مختلف دانش بنیان تولیدی و غیره هستیم و با توجه به اختصاص 10 درصد منابع ارزی در اختیار صنایع کوچک در هر سال، باید این قانون اجرا شود.

بخشنده رئیس اتحادیه صادر کنندگان قزوین نیز اظهار داشت: استان قزوین با 5 درصد تولید ناخالص ملی سهم بسزایی در اقتصاد کشور دارد و با داشتن 4 هزار واحد صنعتی، عدد بیشتری از صادرات به کشورهای مختلف را به خود اختصاص داده است.

وی تاکید کرد: به علت دارا بودن ظرفیت های جغرافیایی در استان قزوین قادر هستیم با تجمیع صادرات قزوین و 6 استان هم جوار سهم قابل توجهی در صادرات داشته باشیم.

بخشنده همچنین خواستار اختصاص منابع قابل توجه برای صادر کنندگان واقعی و سهل گیری بانک های اختیاردار ارائه تسهیلات به تولیدکنندکان و صادرکنندگان شد.

موضوعاتی همچون تحریم اجناس اولیه شرکت تسمه تایم و درخواست واردات ماشین آلات با دلار دولتی به کشور، حمایت از سرمایه در گردش شرکت تولید کننده مصنوعات چوبی، دریافت تسهیلات و رفع مشکلات تولیدکنندگان و تعیین بودجه جهت دایر کردن شرکت حمل و نقل برای حمل و نقل صادرات کلیه شرکت‌ها از حمله مورد مطرح شده توسط صنعتگران استان قزوین است.

انتهای پیام/