به گزارش پارس نیوز، 

ماجا باکران قائم مقام مدیرکل حمل و نقل اتحادیه اروپا و رئیس هیئت اروپایی حمل و نقل اتحادیه در همایش آموزشی لجستیک و زنجیره حمل و نقل که با حضور کارشناسان و مقامات دریانوردی اتحادیه اروپا در تهران برگزار شد، اظهار کرد: به طور قاطع اعلام می‌کنم اتحادیه اروپا در بخش حمل‌ونقل همواره کنار ایران خواهد ماند و همکاری‌هایمان را ادامه می‌دهیم.

وی، گفت:‌ در سال 2016 هیئتی از اتحادیه اروپا به رهبری موگرینی به ایران سفر کرد که در این حضور توافقات ارزشمندی در زمینه حمل‌ونقل در ابعاد شهری و هواپیمایی ایجاد شد و در این همایش می‌خواهم حامل این پیام باشم که همچنان در مسیر همان توافق حرکت خواهیم کرد.

وی توضیح داد: 80 درصد حمل ونقل جهان از نظر حجم و ارزش از طریق دریا و توسط کشتی‌ها صورت می‌گیرد و اینکه در چه نقطه‌ای و کجا قرار داشته باشد اهمیت ندارد.

باکران افزود: اتحادیه اروپا و قاره اروپا در دوره‌های گذشته تاریخ از طریق دریا با قاره آسیا تجارت داشته است و به همین دلیل خواهان آن هستیم که بین اروپا و آسیا همچنان این ارتباط برقرار باشد و به عنوان یک جریان مهم ادامه داشته باشد.

قائم مقام مدیر کل اتحادیه حمل ونقل اروپا تاکید کرد: ادامه این جریان به لجستیک ختم می‌شود و ما در کنار این مزیت می‌توانیم به رشد و توسعه کشورها نیز کمک کنیم که نتیجه آن پایداری اقتصادی و زیست محیطی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه باید زمینه لازم را برای رقابت سالم و برابر ایجاد کنیم گفت: باید با افزایش همکاری‌های کشورهای مختلف شاهد نوین‌سازی و ارتقای بنادر باشیم و به همین دلیل باید بتوانیم در فعالیت‌های خودمان تبادل اطلاعات را داشته باشیم.

باکران با بیان اینکه جهان در حال تحول بزرگ است افزود: فعالیت‌ها در این عرصه باید با نظرات بیشتری انجام شود و در حوزه دریایی هم باید به بهترین شکل ممکن از آن بهره‌ بگیریم.

قائم مقام مدیر کل اتحادیه حمل ونقل اروپا در پایان گفت: باید تمرکز بالایی روی این موارد از سوی اتحادیه اروپا و قاره اروپا صورت گیرد و در این همایش درخواست می‌کنم به طور خاص و تخصصی اطلاعات بین هر دو طرف تبادل شود تا در آینده با چالش مواجه نشویم.

انتهای پیام/