به گزارش پارس نیوز، 

 حجت الاسلام اصغر توسلی روز دوشنبه به مناسبت هفته وقف در نشستی با خبرنگاران افزود: این میزان اعتبار در قالب خرید مصالح ساختمانی (شامل گچ، سیمان، کاشی و سرامیک) در 50 بقعه متبرکه شهرستان کاشان هزینه شده است.
وی بیان کرد: اداره اوقاف و امور خیریه کاشان نیز در راستای ترمیم، بازسازی یا توسعه طرح های عمرانی در بقعه های متبرکه 42 میلیارد ریال در سال جاری اختصاص داد.
رئیس اداره اوقاف و اموریه خیریه کاشان اضافه کرد: همچنین تلاش های صورت گرفته در سال جاری به دریافت 86 فقره سند مالکیت برای موقوفه های این شهرستان منجر شد که بزرگترین آن کاروانسرای مسلم آباد با 21 هزار مترمربع زمین است.
وی در ادامه نیز به ثبت 6 وقف جدید در سال جاری اشاره کرد و یادآور شد: این وقف ها شامل پنج قطعه زمین برای ساخت مسجد، حسینیه و یک وقف قرآنی بود.
توسلی در مجموع شمار موقوفه های شهرستان کاشان را 2 هزار و 284 مورد برشمرد و گفت: این وقف ها شامل 644 باب مسجد، 94 حسینیه، 2 زینبیه، چهار آرامستان، 12 تکیه، سه دارالقرآن و یک هزار و 525 مورد نیز مربوط به سایر وقف ها می باشد.
وی عنوان کرد: 120 بقعه در شهرستان کاشان وجود دارد که شامل 100 امامزاده و سه حسینیه زیارتی، 14 آرامگاه، 2 مسجد زیارتی و یک قدمگاه است.
15 تا 24 آبان با عنوان دهه وقف نامگذاری شده است.
کاشان در فاصله نزدیک به 200 کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.
6136/8123