به گزارش پارس نیوز، 

به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اسماعیل رادکانی رییس کمیته تامین ارتباطات مناسبت های ملی و مذهبی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه از تاریخ 23 مهر ماه تا 12 آبان، 30 میلیون دقیقه مکالمه بین دو کشور ایران و عراق انجام شده است، اظهار کرد: از این تعداد 70درصد مکالمه‌ها از ایران به عراق و 30 درصد از عراق به ایران بود.

وی با تاکید بر اینکه امسال کیفیت مکالمه‌ها نسبت به سال گذشته ارتقا یافته است، تصریح کرد: امسال به رغم وجود شرایط جوی نامساعد در نقاط مرزی کشور، شاهد کمترین اختلال در ارتباطات بودیم و قطعی ارتباط در این مدت وجود نداشت.

رادکانی با بیان اینکه روز اربعین بیش از دو میلیون 300 هزار میلیون دقیقه مکالمه انجام شد، خاطرنشان کرد: بیشترین تماس‌ها روز 7 آبان، یک روز قبل از مراسم پیاده روی اربعین حسینی انجام شد که حدود سه میلیون دقیقه مکالمه بود.

رییس کمیته تامین ارتباطات مناسبت های ملی و مذهبی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به همکاری خوب اپراتورهای داخلی و عراقی در ایام اربعین افزود: در  این ایام اپراتورها همکاری خوبی با ما داشتند و در حال حاضر نیز ترافیک مکالمه‌ها به حالت عادی بازگشته است.

انتهای پیام/