به گزارش پارس نیوز، 

به نقل از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، حیدر مطاعی معاون راهداری این سازمان تصریح کرد:با وجود استقبال بالای زائران اربعین حسینی از پایانه مرزی مهران و حجم بالای تردد زائران از این پایانه مرزی و همزمان شدن پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی امسال با بارش‌های نسبتا شدید پاییزی در استان ایلام، 30 اکیپ راهداری با آماده‌باش کامل و ارایه خدمات شبانه‌روزی در محورهای منتهی به مرز مهران، راه را بر زائران هموار ساخته‌اند.

وی افزود :با آماده‌باش کامل این اکیپ‌های راهداری به صورت ثابت و سیار مشتمل بر 250 راهدار و با استفاده از 217 دستگاه ماشین‌آلات سنگین، نیمه‌سنگین و سبک راهداری طی روزهای گذشته نسبت به انجام عملیات راهداری و ریزش‌برداری در محورهای منتهی به مرز مهران اقدام شده است به طوری که با وجود شرایط سخت جوی ، پاکسازی محورها در کمترین زمان ممکن انجام شده است و جریان پیاده‌روی زائران حسینی به آرامی تداوم دارد.

وی خاطر نشان کرد : اکیپ های راهداری مستقر در محورهای مواصلاتی منتهی به مرز مهران در قالب سه شیفت کاری به صورت شبانه روزی نسبت به ریزش برداری و پاکسازی محورها اقدام کرده اند . این در حالی است که علاوه بر آماده باش راهداران اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده  ای استان ایلام ، راهداران ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استانهای همدان ، لرستان و کرمانشاه نیز به صورت معین ، به ارایه خدمات به زائران پرداختند .

مطاعی گفت : در استان خوزستان کلیه عوامل راهداری در آماده‌باش کامل بوده و در قالب 15 اکیپ ثابت وسیار ، محورهای شریانی مورد تردد زائران حسینی را به صورت سه شیقت کاری با حضور 210 نفر تحت پوشش قرار داده اند و با استفاده از 180 دستگه ماشین آلات سنگین ، نیمه سنگین و سبک راهداری به انجام پاکسازی محورهای منتهی به مرزهای شلمچه و چذابه اقدام کرده اند .

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای همچنین اظهار داشت :در انجام عملیات پاکسازی محورهای یاد شده در استان خوزستان علاوه بر راهداران اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خوزستان ، ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استانهای همدان ، لرستان و کرمانشاه نیز به صورت معین ، به ارایه خدمات به زائران پرداختند .

انتهای پیام/