به گزارش پارس نیوز، 

علی حسینی عضو شورای ملی زعفران در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  از برداشت زعفران طی ده روز گذشته خبر داد و گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی و رصد مزارع پیش بینی می شود که تولید زعفران به ۴۰۰ تن برسد.

وی از کاهش نرخ زعفران در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون حداقل نرخ هر کیلو طلای سرخ ۵ میلیون و حداکثر ۱۰ میلیون تومان است‌.

حسینی ادامه داد: امسال کشاورزان به جای فروش زعفران،اقدام به گل زعفران می کنند که با این وجود محصول پس از برداشت از دست کشاورز خارج می شود.

به گفته این مقام مسئول دلالان پس از خرید گل زعفران از کشاورزان،اقدام به پر پر کردن گل ها، خشک کردن آنها و عرضه محصول در بازارمی کنند که با این وجود دیگر صدای کسی بلند نمی شود که کشاورزان اقدام به افزایش نرخ زعفران در بازار کردند.

این مقام مسئول درباره آخرین وضعیت خرید توافقی زعفران بیان کرد: با توجه به آنکه امسال کشاورزان اقدام به فروش گل زعفران کردند، از این رو دیگر زعفرانی دست کشاورز نیست که سازمان تعاون روستایی به اسم حمایت از تولیدکننده اقدام به خرید محصول کند.

وی نرخ فروش هر کیلو گل زعفران از سوی کشاورزان را ۸۰ تا ۹۰ هزار تومان اعلام کرد.

عضو شورای ملی زعفران وضعیت بازار طی روزهای آتی را پیش بینی کرد و گفت: اگر جوسازی و اطلاعات اشتباه به مردم داده نشود، بازار داخل و صادراتی روند عادی را خواهد داشت.

انتهای پیام/