به گزارش پارس نیوز، 

قاسمعلی حسنی دبیر کل بنکداران مواد غذایی در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از رکود و سکوت حاکم بر بازار اقلام اساسی خبر داد و گفت: هم اکنون فروش اقلام اساسی با افت چشمگیری در بازار روبرو شده است و دیگر خبری از خرید های هیجانی و احتکار خانگی نیست.

وی با اشاره به اینکه قیمت اقلام اساسی نسبت به هفته های اخیر تغییری نداشته است، افزود: با توجه به روند کنونی عرضه و تقاضا پیش بینی می شود که این روند در بازار ادامه یابد.

حسنی درباره آخرین وضعیت قیمت رب گوجه فرنگی در بازاربیان کرد: با توجه به کاهش جزئی قیمت قوطی، نرخ رب گوجه فرنگی حدود 500 تومان در بازار افت داشته است و پیش بینی می شود که قیمت این محصول به سبب تعدیل نرخ گوجه حداکثر 10 درصد دیگر کاهش یابد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه دیگر از کمبود روغن در بازار خبری نیست، گفت: با توجه به آزادسازی مواد اولیه روغن از گمرک، دیگر خبری از کمبود عرضه نیست و هم اکنون قیمت محصول متناسب با نرخ مصوب سازمان حمایت از سوی کارخانه های تولیدی عرضه می شود.

وی ادامه داد: اختصاص ارز 4200 به واردات کالا و بازگرداندن ارز به سامانه نیما مشکلات متعددی در بر داشته است که انتظار می رود دولت نرخ ارز را آزاد کند.

دبیرکل بنکداران مواد غذایی در پایان بازار اقلام اساسی را پیش بینی کرد و گفت: هم اکنون نمی توان پیش بینی خاصی را نسبت به وضعیت بازار داشت چرا که همه نگاه ها به سیاست دولت مبنی بر تزریق ارز و صدور بخشنامه و... است.

انتهای پیام/