به گزارش پارس نیوز، 

مومن نیافر مدیرکل داخلی شرکت بازرگانی دولتی در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه استقبالی از خرید توافقی برنج نشد،اظهار کرد: در اکثر سال ها قیمت در بازار به گونه ای است که کشاورزان تمایلی به تحویل محصول خود به مراکز دولتی ندارند.

وی افزود:با توجه به شرایط مساعد بازار تا کنون کشاورزان برای تحویل محصول خود به مراکز خرید مراجعه نکردند و همچنان ترجیح می دهند که برنج تولیدی را در بازار آزاد عرضه کنند.

نیافر نرخ مصوب هر کیلو برنج شیرودی با 8 درصد شکستگی را 5 هزار و 886،ندا و نعمت 5 هزار و 238 و صدری هاشمی و طارم محلی 9 هزار و 828 تومان اعلام کرد.

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که با وجود اعتراض برنج کاران نسبت به قیمت های کنونی، آیا امکان افزایش نرخ های مصوب وجود دارد،بیان کرد: اگر دولت بخواهد محصول کشاورزان را با نرخ های بالاتر از قیمت مصوب از آنها تحویل بگیرد به سبب تحریک بازار،این امر به زیان مصرف کننده است چرا که در آن صورت هر کیلو برنج طارم محلی را باید با نرخ 20 هزار تومان خریداری کند.

مدیرکل داخلی بازرگانی دولتی تصریح کرد: دولت با خرید توافقی محصول در نظر دارد تا اگر قیمت بازار به گونه ای باشد که توجیه اقتصادی برای کشاورزان نداشته باشد، به منظور جلوگیری از ضرر و زیان آنها ورود پیدا کند و درنهایت بازار را به نفع تولیدکننده و مصرف کننده به تعادل برساند.

انتهای پیام/